Bardzo wygodne, gdy Twoja witryna jest zapalona. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas poruszania się po ciemku i oszczędza ci światła i innych urządzeń oświetleniowych. Może również podkreślić piękno Twojego ogrodu lub ogrodu kwiatowego. Do realizacji takich celów zaleca się stosowanie lamp ogrodowych. O tym, czym są, a opowiemy w tym artykule.

Rodzaje lamp ogrodowych

Klasyfikacje urządzeń oświetleniowych, które mogą być stosowane poza ścianami lokali mieszkalnych, opierają się na kilku czynnikach:

 1. Materiały użyte do wytworzenia. Ponieważ takie urządzenia są stale na ulicy, aby mogły dłużej służyć, muszą być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Ale jednocześnie muszą być piękne. Właśnie dlatego kute światła ogrodowe są bardzo popularne.
 2. Lokalizacja W zależności od tego, że lampę ogrodową należy odróżnić od ciemności, może to być: naścienny, wiszący, na nodze (typ latarni), ptactwo wodne.
 3. Źródło zasilania W zależności od tej charakterystyki urządzenia oświetlenia ulicznego są podzielone na trzy sekcje z różnymi źródłami zasilania:
  • baterie (bateria) - ten typ jest stosowany w lamp ogrodowych LED, ponieważ zużywają bardzo mało energii elektrycznej. Wadą ich używania jest okresowa wymiana baterii;
  • słońce - są naładowane w dzień, a noc emituje światło. Duża pojemność takich oprawy oświetleniowe nie posiadają, ale wystarczają do oświetlania torów i mogą znajdować się na całym obwodzie strony;
  • elektryczność - do lampy należy ułożyć kabel, przez który prąd przepłynie do lampy. Jest to praca dość pracochłonna, a promień instalacji jest znacznie zawężony.
  kute lampy ogrodowe
 4. Nadal przydzielaj modele, w których znajdują się czujniki ruchu . Są one uwzględnione, jeśli ruch odbywa się wokół określonego promienia. Przyczynia się to do oszczędności energii i ochrony terytorium.

Można również osobno powiedzieć o dekoracyjnych lampach ogrodowych, wykonanych w postaci różnych figur. Na przykład: gnom z latarką w dłoniach lub żabą z otwartymi ustami. Będą nie tylko oświetlać obszar w nocy, ale także będą ozdabiać go w ciągu dnia.

Aby lampy ogrodowe działały tak długo, jak to możliwe, jesienią i przez wszystkie zimowe miesiące, lepiej jest je usunąć z otwartej przestrzeni do pokoju, ponieważ mogą się one pogorszyć z powodu silnych mrozów i stałej wilgotności. Wyjątek stanowią duże światła stacjonarne - większość tych modeli zaprojektowano do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur.