Nowoczesna kuchnia jest wypełniona wszelkiego rodzaju urządzeniami, których celem jest ułatwienie życia gospodyni - czajniki, tostery, kuchenki mikrofalowe, pieczywa, miksery i inne osiągnięcia postępu technicznego. World Wide Web jest wypełniony entuzjastycznymi recenzjami o multicookerach, hostessach wymieniających się wrażeniami i przepisami, a teraz nawet mimowolnie myślisz o zakupie cudownej techniki, która może ugotować prawie każde danie. Rozważmy bardziej szczegółowo, jak wybrać dobry powolny kuchenka.

Co powinno być w multivarku?

Najpierw sprawdźmy, jak działa urządzenie. W wyjmowanej misce, która ma grube ścianki i powłokę nieprzywierającą, układane są niezbędne składniki, następnie wybiera się tryb gotowania, a mikroprocesor monitoruje wykonanie programu. Garnek jest podgrzewany przez wewnętrzny podgrzewacz, który rozprowadza ciepło równomiernie na całej powierzchni, nadmiar wilgoci i ciśnienie są usuwane za pomocą zaworu parowego, dzięki czemu uzyskuje się delikatny tryb gotowania, a wszystkie użyteczne substancje są zachowane. Ponadto znaczące jest, że multicooker zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż piec elektryczny. Dużą zaletą multivarku jest możliwość zaprogramowania przygotowania na określony czas, możesz obudzić się z gotowym śniadaniem, jeśli wieczorem włożysz jedzenie na patelnię i wybierzesz odpowiedni program. I czy to nie jest smaczne, kiedy wracasz do domu z pracy i natychmiast dostajesz gotową kolację, a nie dostaniesz się do pieca? W niektórych modelach dostępna jest funkcja utrzymywania ciepła, co oznacza, że ​​jedzenie będzie gorące po przyjeździe.

Jaka firma wybiera multicooker?

Trudno powiedzieć, które są najlepszymi markami różnych marek, każdy producent stara się dodać do swoich modeli kilka wyjątkowych "chipsów". Skupiając się na doświadczeniach z wykorzystaniem innych urządzeń kuchennych znanych producentów, lepiej zwrócić uwagę na takie firmy, jak Panasonic, Moulinex, Tefal i inne, które pozytywnie rekomendowały się w dziedzinie urządzeń kuchennych. Jednocześnie należy pamiętać, że dobrze znana marka o dobrej reputacji i cenie decyduje o tym, że multi-kuchenka dobrze znanej marki będzie kosztować więcej niż mało znana chińska SUPRA, ale może lepiej przepłacić i mieć pewność co do niezawodności i trwałości urządzenia, niż wydawać znaczną ilość na produkt wątpliwej jakości. .

Jakie funkcje może mieć multicooker?

Co lepiej kupować multicooker, ty decydujesz. Oczywiście budżet determinuje możliwość zakupu urządzenia z wieloma dodatkowymi funkcjami, takimi jak przewodnik głosowy, pieczenie, rozgrzewanie, gotowanie owsianki mlecznej i inne. Zwróć szczególną uwagę na objętość miski, jakość powłoki, ponieważ będzie ona często potrzebna, co oznacza, że ​​jakość pojemnika jest bardzo ważna. Wybierz multicooker z niewymiennym przewodem zasilającym - zwiększy to bezpieczeństwo użytkowania. Pożądane jest również, aby były uchwyty, znacznie zwiększają wygodę podczas gotowania. I na koniec, powolna kuchenka powinna cię polubić zewnętrzną jaka firma wybiera multicooker widok, harmonijnie dopasowany do ogólnego wnętrza kuchni, więc nie leniwy się, aby odkryć model, aby znaleźć ten, który przyciągnie twoją uwagę i twój własny projekt i wszechstronność.

Kupując powolną kuchenkę, nie zapominaj, że nie powinieneś wykorzystywać jej pojemności do przechowywania żywności poza wolną szybkowarnią, dlatego lepiej jest przenieść otrzymane naczynie do innego pojemnika natychmiast po ugotowaniu. Błoto, które spadło na zewnętrzną powłokę miski, może pozostać na nagrzewnicy i usunięcie jej stamtąd będzie problematyczne. Dodatkowo miska jest podstawą multicookera, dlatego warto ją traktować ostrożnie, a następnie Twój multicooker będzie Ci służył przez wiele lat, zachwycając się smacznym i zdrowym jedzeniem gotowanym bez wysiłku.