Ten świat jest pełen tajemnic i nie wszystkie z nich wyjaśniła nauka. Jest to jeszcze bardziej interesujące: każdy z nas ma wolność wymyślania własnych opowieści w odniesieniu do jednego lub innego tajemniczego zjawiska niż ludzkość z rozkoszą. Być może większość mitów (a może i nie jest mitów) składa się z UFO i latających prętów. A jeśli dokument potwierdzający pierwszy raz i błędnie, to wideo i zdjęcia drugiego zjawiska nawet więcej niż wystarczające. Niewielu jednak uważa, że ​​latające pręty są UFO. Ale to nie jest do końca prawdą. Czym są latające kije?

Otwarcie Jose Escamilli

W 1994 r. Amator ufolog Jose Escamillia, który uchwycił krajobrazy amerykańskiego miasta Roswell na zwykłej kamerze wideo (Mekka dla wszystkich miłośników UFO, to tutaj, rzekomo w 1947 r., Statek kosmitów rozbił się) dokonał sensacyjnego odkrycia. Przeglądając zebrany materiał, znalazł na niektórych kadrach obecność tajemniczych stworzeń przypominających pręty ze skrzydłami. Stało się możliwe wykrycie ich tylko za pomocą szczegółowego scenariusza filmu, ponieważ przelatywały one obok obiektywu kamery wideo z tak dużą prędkością, że nie zostały oddane ludzkiemu oku. Wiadomości natychmiast rozniosły się po całym świecie, a latające pałeczki stały się głównymi faworytami ufologów. Absolutnie każdy chciał je uchwycić w swoim aparacie i dla wielu z nich naprawdę działało. Latające pręty były widoczne wszędzie. Nawet taki autorytatywny kanał, jak NationalGeographic, pokazywał światowe ramy, w których pręty z wód oceanu są wyraźnie widoczne - co zaskakujące, woda oddziela się podczas podnoszenia przedmiotów, co wskazuje na autentyczność sfilmowanego zjawiska.

Po tak oczywistym dowodzie istnienia tych niesamowitych stworzeń, nauka nie mogła zignorować tego faktu, ale dać konkretną odpowiedź, że tak, to jeszcze nie może. Niektórzy naukowcy poważnie wierzą, że latające pręty są nie-ziemskimi stworzeniami, obcymi, ponieważ są zdolne do rozwijania prędkości, z którą nic ziemskiego nie da się porównać. Inni wysuwają teorie na temat organizmów z dna oceanu lub te miejsca, w których dana osoba nie może mieszkać. Bardziej sceptyczni przedstawiciele świata akademickiego twierdzą, że to, co wszyscy nazywają latającymi prętami, to w rzeczywistości pospolite owady, które pozostawiły ślady na filmie. Ale co z ramami, na których latające pręty wylatują z wody? Albo jak wytłumaczyć ujęcia tym samym stworzeniem w kosmosie? Na te pytania nie ma odpowiedzi.

UFO latające pręty

Latające pręty - zwiastuny nieśmiertelności

Wśród różnych teorii wyjaśniających naturę i istotę takiego zjawiska jak latające wędziska, stało się bardzo popularne, że jest to nic innego jak nowa forma życia dla wszystkich zmarłych. Przypuszczalnie dawno temu istniała cywilizacja, która osiągnęła tak wysoki poziom rozwoju, że stworzyła technologie zdolne do nieśmiertelności. Nowa forma życia znacznie różni się od zwykłego życia organicznego, ale nie mniej interesująca.

Wierzenie w istnienie niezidentyfikowanych obiektów latających jest sprawą osobistą. Ale warto wziąć pod uwagę: czy rzeczywiście istnieje równoległy wszechświat?