Mitologiczne stworzenia często czają się pod osłoną nocy. Lamia w mitologii jest potworem, który żywi się ludzkimi dziećmi. Ich istnienie potwierdzają niektóre dowody. Stworzenia czy ludzie, polegający na strachu przed ciemnymi porami dnia, specjalnie przemyślane przerażające historie, by przestraszyć dzieci, czy też jest zupełnie inna wersja?

Kim jest Lamia?

Jest córką Posejdona, który panował nad Libią. Lamia jest potworem, który kiedyś był piękną kobietą, która była w związku ze Zeusem i zapłacił za to. Kiedy żona Zeusa, Hera, dowiedziała się o zdradzie swojego męża, była wściekła. Zabiła dzieci Lamii i Zeusa i sama ukarała kusicielkę, zamieniając ją w potwora, który nie spał i niszczył dzieci innych ludzi w nocy.

Lamia - mitologia grecka

Obraz tego potwora zrodził wiele oryginalnych wariacji na temat wampiryzmu. Lamia, kobieta wampir, po raz pierwszy wspomniano w Grecka mitologia . Krótki opis stworzenia:

  • w stanie ostrożnie ukryć swoją maskę;
  • woli żyć wśród ludzi;
  • ich ofiary są zawsze zwabione z wścibskich oczu;
  • żywi się ludzką siłą, całkowicie opróżniając ciało, opróżniając go.

W porównaniu z wampirami Lamia nie zostawia śladów ugryzień na ciele swoich ofiar. Zwłoki są przechowywane tylko wtedy, gdy najbliższy posiłek jest planowany na krótki czas, a następnie, z czasem, ciało jest również pochłaniane. Mnożą się przez podniesienie ofiarnego statku - człowieka. Lamia nie zjadają tego do końca, ale wypełniają część siebie w środku. Przez pewną transformację pojawia się nowa Lamia, posiadająca wspomnienia osoby, która była wcześniej.

kim jest lamia

Lamia - córka Posejdona

Władca mórz w mitologii greckiej Posejdon - potężne bóstwo. Jego żona jest nieziemskim pięknem nimfy Livii, która urodziła mu kilku synów i córkę. Lamia była właśnie tą córką.

  1. To była nieopisana piękna dziewczyna. Była tak piękna, że ​​sam Zeus nie mógł się oprzeć urokom kobiet.
  2. Poświęcanie się przygodom wiernych, jego zazdrosna żona, Hera, przyniosła wszystkim jej prawe oburzenie przeciwko uwodzicielce.
  3. Według niektórych legend zabiła dzieci samej Lamia, według innych, ich matka zmusiła ją do tego.

Lamia - Cygańska mitologia

W artystycznych opisach wampirów cygańskie legendy są daleka od ostatniego miejsca. Lamia jest cygańskim demonem, który zwabia młodych mężczyzn, wykorzystując atrakcyjność kobiecego ciała i czarujący głos. Jest to osobny rodzaj stworzeń, które osiedlają się między ludźmi lub na odległość ustanawiają całe osady (dzikie Lamia) i zwabiają swoje ofiary poprzez zasadzkę w pobliżu dróg.

Lamia i Lilith

W chrześcijańskich pismach świętych jest także samica krwiopijcy. Lamia to demon: pół węża, pół człowieka. Ten obraz zrodził się Lilith w chrześcijaństwie . Początkowo Bóg stworzył człowieka takiego jak on. Stworzył mężczyznę i kobietę. To znaczy, że na początku kobieta stała na równi z mężczyzną, była niesforna, z własnej woli. Co roku urodziła wiele dzieci. Ale z powodu niezadowolenia zdecydowałem się opuścić moich wiernych, a po wymówieniu imienia Boga w uchu, zyskałem skrzydła i odleciałem.

Lilith zaczęła żyć z demonami i produkować od nich potomstwo. Bóg dał Adamowi inną żonę, Ewę - pokorną i życzliwą, ale ten człowiek naprawdę tęsknił za Lilith. A potem aniołowie podążyli za nią. Celestialy próbowali z nią rozmawiać, wracali do raju. Kiedy otrzymali stanowczą odmowę, zagrozili, że dzieci Lilith będą zabijane każdego roku. Demoniczna była wściekła z gniewu i zaczęła niszczyć plemię Adama i Ewy - leci w nocy i pożera ich dzieci, uwodzi mężczyzn i pije ich krew.

Lamia (mitologia tak opisuje prototyp) - odzwierciedlona w wielu demonicznych opisach różnych ras. Do końca tego tematu wciąż nie zbadano. Najprawdopodobniej sama linia ludzkich zachowań została zidentyfikowana za pomocą krwiopijców, których nie zawsze można wyjaśnić na podstawie pewnych czynników. Wszystko, co nieznane, przeraża.