suplementy do karmienia piersią Nawet jeśli dziecko jest naturalnie karmione piersią od urodzenia i dostaje mleko matki do jedzenia, w pewnym momencie potrzebuje innych produktów zawierających różne witaminy i użyteczne mikroelementy.

Chociaż potrzeba wprowadzenia uzupełniającej żywności powstaje absolutnie dla wszystkich młodych rodziców, wielu z nich nie wie, jak to zrobić dobrze. W szczególności niektóre matki i ojcowie mają pytanie, kiedy karmić suplementy podczas karmienia piersią iw jakiej kolejności lepiej dodawać nowe pokarmy do diety dziecka.

Procedura wprowadzania uzupełniającej żywności podczas karmienia piersią

Zdecydowana większość lekarzy jest przekonana, że ​​przewód pokarmowy noworodka jest gotowy do przyjmowania każdego innego pokarmu, z wyjątkiem mleka matki, w wieku 6 miesięcy. Światowa Organizacja Zdrowia wymienia dokładnie te same zasady wprowadzania karmienia uzupełniającego dziecka na HBV.

Jednak w niektórych przypadkach, na przykład, jeśli waga dziecka stabilnie spadnie poniżej normalnych wartości, lekarz może zalecić rozszerzenie diety okruchów nieco wcześniej. Jeśli istnieje tendencja do alergii przy zmianie codziennego menu, często zaleca się odczekanie do 7 lub 8 miesięcy.

W zależności od tego, ile miesięcy nowe diety są wprowadzane do diety dziecka, kolejność ich dodawania może wyglądać następująco:

  1. Dzieci, które nie przybierają na wadze karmienia piersią, często otrzymują pierwszą przynętę od 4,5 do 5 miesięcy. Ponadto w większości przypadków młode matki wprowadzają swoje dzieci bezglutenowe zboża. Jeśli dziecko ma częste luźne stolce, lepiej niż inne używa papki ryżowej o niskiej zawartości hemoglobina w okruchach krwi lekarz może zalecić rozpoczęcie od kaszy gryczanej, aw innych przypadkach - kukurydzy. Tak czy inaczej, należy preferować homogeniczne zboża, głównie produkcję przemysłową. W przyszłości przynęta jest wprowadzana zgodnie z następującym schematem:
  2. karmienie piersią1
  3. Przy pełnym odżywianiu matki karmiącej i normalnej wadze dziecka, karmienie piersią dla dziecka jest wprowadzane po 6 miesiącach. Co więcej, jeśli dziecko ma nadwagę i zaparcie przeważa w jego stolcu, jego dieta powinna zostać rozszerzona o jednoskładnikowy przecier warzywny takich gatunków jak brokuły, kalafior, ziemniaki, marchew lub cukinia. Takie danie można przygotować samodzielnie przy pomocy parowca, a następnie posiekać przy użyciu blendera lub zakupić jako pokarm dla niemowląt. Przy braku masy ciała, przynęta zaczyna się od zbóż, które nie zawierają glutenu. Odpowiednio zorganizuj karmienie uzupełniające podczas karmienia piersią pomoże ci w następującej tabeli karmienia:
  4. karmienie piersią2
  5. Wreszcie, ze skłonnością do alergii w większości przypadków karmienie dziecka podczas karmienia piersią jest wprowadzane po 7 miesiącach. W tym czasie dziecko bardzo ostrożnie zaczyna wprowadzać nowe produkty, starannie odnotowując jego reakcję i, jeśli to konieczne, dostosowując dietę.
  6. Przynęty do karmienia piersią zaczynają wnikać, zwykle po 8 miesiącach. Tymczasem ten termin może się nieco różnić. Zwykle lekarze zalecają przestrzeganie odstępu 2 miesięcy pomiędzy wprowadzeniem pierwszego karmienia a dodaniem mięsa, dlatego też daktyle, których dieta została przedłużona do 4,5-5 miesięcy, mogą nieco wcześniej poznać ten produkt.
  7. Z kolei karmienie ryb podczas karmienia piersią w większości przypadków zaczyna się w 9 miesięcy. Znajomość tego produktu może zagrażać dziecku poważną reakcją alergiczną, dlatego należy podchodzić do niego z najwyższą ostrożnością.