Aby śledzić wagę dziecka w pierwszych miesiącach jego życia, niewątpliwie będziesz potrzebował specjalnych skal dla noworodków. Najbardziej niezawodne będą wagi elektroniczne. Porozmawiamy o ich zaletach i potrzebie Twojego dziecka poniżej.

Czy potrzebujemy wagi dla noworodków?

Przede wszystkim noworodki potrzebują wcześniaków, dzieci z nadmiarem i niedowagą Jeśli twój wzrost i waga są w normalnych granicach, regularnie odwiedzasz pediatrę, a on w momencie odbioru chętnie waży dziecko w medycznej skali dla noworodków, prawdopodobnie Nie ma potrzeby kupowania wagi domowej. Jeśli jednak klinika jest daleko, dzieci z chorobami wirusowymi przychodzą do twojego pediatry, a zatem unikasz często chodzenia do placówek medycznych - kupowanie własnych wag będzie uzasadnione.

Wagi dla noworodków: jak wybrać?

Jakie skale dla noworodków są lepsze dla Twojego dziecka? Są wagi działające na baterie i działające w sieci. Te ostatnie są bardziej niezawodne, ponieważ baterie z niepełnym ładunkiem mogą dawać nieprawidłową wartość.

Warto również przyjrzeć się ciężarkom dla noworodków z wysokościomierzem, mając je, nie trzeba dodatkowo szukać taśmy do pomiaru wzrostu dziecka.

Wybierając wagę, zwracaj uwagę na to, jak dużą wagę obliczają. Waha się od 15-20 kg. Oczywiście im wyższy jest ten wskaźnik, tym dłużej można z nich korzystać.

Jak zważyć noworodka?

Ważenie dziecka na wadze elektronicznej jest bardzo proste. Sprawdź, czy powierzchnia, na której są zainstalowane wagi, jest równa. wagi dla noworodków, jak wybrać Przykryj wagę pieluszką (aby dziecko nie odczuwało dyskomfortu z zimnej powierzchni), ustaw wartość balansu na 0. Włóż dziecko do miski, zaczekaj, aż całkowicie się uspokoi, ustal wartość na szalce i weź dziecko z łuski.

Co decyduje o masie noworodków?

Jeśli obawiasz się, że waga Twojego dziecka jest większa lub mniejsza od zalecanej w podręcznikach dla dzieci, nie spiesz się z paniką. Zwróć uwagę na wzrost i wagę krewnych dziecka. Możliwe, że waży za mało lub za dużo, nie dlatego, że otrzymuje niewłaściwą ilość pożywienia, ale jest genetycznie predysponowany. Jeśli jednak odchylenie jest wystarczająco duże, będziesz potrzebować konsultacji pediatry.