kaszka bezglutenowa Im starsze staje się dziecko, tym bardziej zróżnicowane powinno być jego menu. Wielu pediatrów radzi wprowadzić w diecie dziecięce pierwsze puree warzywne, a miesiąc później owsiankę. Młode matki są zawsze odpowiedzialne za jakość okruchów żywności, dlatego wybór każdego nowego produktu jest odpowiedni.

Bezglutenowe zboża uzupełniające żywność

Rodzice wiedzą, że przy każdym nowym naczyniu trzeba stopniowo wprowadzać dziecko, zaczynając od małych porcji. Dotyczy to każdego produktu. Eksperci zalecają jako pierwsi wprowadzić do diety okruchy bezglutenowe płatki zbożowe.

Gluten to białko roślinne. Jest to część skorup niektórych zbóż (owies, pszenica, żyto). Jego cechą szczególną jest to, że jest wystarczająco trudne do strawienia przez ciało dziecka. Dla małych dzieci charakteryzuje się niedoborem enzymu, który przyczynia się do rozszczepienia tego białka. Dlatego jego zawartość w żywności może powodować reakcję alergiczną, a także zakłócenie pracy jelit.

Powinieneś wiedzieć, które zboża są bezglutenowe, które mogą być oferowane jako okruchy jako uzupełniające pokarmy:

  • kasza gryczana jest bogata w żelazo i wapń;
  • ryż szczególnie nadaje się dla dzieci, które mają niestabilne stolce, ale jeśli dziecko ma zaparcia, należy zwrócić uwagę na inną bezglutenową owsiankę dla niemowląt; kaszka bezglutenowa dla dzieci
  • kukurydza zawiera wiele przydatnych mikroelementów, w tym krzem.

W sklepach dziecięcych i supermarketach prezentowany jest duży wybór żywności dla niemowląt. Producenci produkują również inne kaszki dla dzieci, w tym bezglutenowe. Ich zaletą jest to, że są proste i wygodne w przygotowaniu. Pomoże to młodej matce zaoszczędzić czas. Jeśli rodzice nie chcą nakarmić dziecka karmą sklepową, wówczas można spawać zmielone zboża z mieleniem do stanu mąki (gryki lub ryżu).