Od czasów starożytnych ludzie próbowali nauczyć się języka kwiatów, a wiele z nich zostało powiedziane w legendach, baśniach i mitach. Praktycznie każdy naród ma swoją własną symbolikę kolorów. Możesz określić naturę osoby według jego ulubionego koloru.

Kolor i charakter osoby

Każda osoba preferuje kilka kolorów do wszystkich innych odcieni, w zależności od koloru - wybierając samochód, ubrania, elementy wnętrza. Na tej podstawie psycholodzy wyciągają wnioski na temat natury osoby, stanu jego umysłu i zdrowia.

Istnieje nawet specjalny test "koloru i charakteru", który pomoże ci zidentyfikować niektóre funkcje. Tak więc pytanie "Jaki jest twój ulubiony kolor?" Może ujawnić niektóre z twoich cech charakteru.

Instrukcje dotyczące określania charakteru według preferencji dotyczących koloru
 1. Biały jest złotym środkiem. Jest to przyjemne dla wszystkich ludzi bez wyjątku, dlatego w tym przypadku nie dowiadujemy się nic o tej osobie.
 2. Czarni lubią ludzi, którzy są mocno na ziemi, szanują i szanują wartości rodzinne i tradycje. Jednocześnie tacy ludzie są pesymistyczni i często nie są pewni siebie.
 3. Zazwyczaj wybierają naturę zmysłowa i namiętna czerwony kolor . Tacy ludzie lubią znajdować się w centrum uwagi, z natury są przywódcami, bardzo potężni, ale jest jeszcze jeden interesujący szczegół: ci ludzie to altruiści.
 4. Kolor fioletowy jest odpowiedni dla osób ceniących duchowość, charakteryzujących się emocjonalnością, otwartością i responsywnością. Tacy ludzie są bardzo harmonijni.
 5. Słoneczny romantyczny kolor preferowany jest przez romantyków i marzycieli. Ci ludzie mają silną intuicję. Punkt ujemny - tacy ludzie mają skłonność do kłamstw i hipokryzji.
 6. Kolor niebieski wybierz skromnych i melancholijnych ludzi, podatnych na szybkie zmęczenie. Muszą zwracać uwagę na swoje zdrowie, potrzebują także wsparcia swoich bliskich.
 7. Miłośnicy różowego koloru są bardzo szczerzy, aw duszy zawsze pozostają dziećmi, muszą być otoczone miłością i troską. Romantyczne osobowości.
 8. Żółty preferują dobrze wychowani, niespieszni i spokojni ludzie. Mogą łatwo dostosować się do okoliczności. Odwaga, wytrwałość, pragnienie wiedzy - to ich główne cechy. Osoby, które unikają tego koloru, zazwyczaj mają trudności z nawiązaniem nowych znajomości.
 9. Kolor życia i harmonii jest rozpoznawany jako zielony . Ci, którzy go kochają, muszą być w stanie wyabstrahować się spod wpływu obcych i muszą zwiększyć swoją samoocenę. Preferujący zieleń nie boją się trudności, uporczywie dążą do celu.
 10. Niebieski oznacza wierność. Jeśli ten kolor jest preferowany przez dorosłych, oznacza to, że dziecko nadal żyje w duszy, a te cechy osobowości są odczuwalne. Kochają życie we wszystkich jego przejawach, łatwo osiągają popularność i sukces. Ten kolor symbolizuje niedbalstwo, wolność, pragnienie zmiany.
 11. Brązowy nazywany jest kolorem ziemi. Powoduje skojarzenia niezawodnego fundamentu. Ludzie, którzy nie są dla niego obojętni, mają spokojny charakter, mają wspaniałe poczucie humoru, tacy ludzie dążą do wygody i przytulności. Tych ludzi można porównać do kamienia - dotkliwości w związku, zdolności do trzymania się na nogach. Ci ludzie lubią zarządzać i postać według ulubionego koloru wolą samotność i spokój. Możesz polegać na takich ludziach w trudnych czasach. Jednocześnie "brązowi ludzie" w przyjaźni są lojalni i wiarygodni.
 12. Beż jest jak ludzie z otwartą i czystą duszą. W trudnych sytuacjach zajmują neutralną pozycję. Osoby te charakteryzują te same cechy, które są nieodłączne od osób wybierających brązowy kolor, ale tylko w bardziej miękkiej formie.

Zatem, po przestudiowaniu natury doboru koloru, możemy dowiedzieć się o interesujących faktach i poznać niektóre cechy osobowości.