Niepokój i lęk są najczęstszymi przejawami negatywnej kondycji ludzkiej, a naukowcy są nawet porywani przez liczenie, ile ludzkości wydaje na leczenie tych zjawisk. Strach ma kilka odmian - może być strach coś rzeczywistego lub strach w oczekiwaniu na potencjalne lub przyszłe wydarzenia. Zgodnie z odmianą, należy wybrać i środek strachu.

Fobie, lęk, panika

Zewnętrzne znaki tych zjawisk są nam dobrze znane, ponieważ człowiek boi się od urodzenia, z wiekiem niektóre lęki ustępują, ale inne "dorosłe" obawy są dodawane.

Najczęściej występują następujące objawy:

  • spocone dłonie;
  • przyspieszone bicie serca;
  • skurcze żołądka;
  • lęk;
  • drżenie kończyn;
  • poczucie utraty kontroli nad swoim życiem.

Fobia to strach przed przedmiotem, sytuacją, działaniem. Według psychoterapeutów, w rzeczywistości z powodu fobii, osoba zastępuje pewien rodzaj wewnętrznego lęku (uczucia, strach przed stratą, poczucie winy itp.). A zewnętrzne źródło (lęk przed lataniem, zamkniętą przestrzenią, zwierzętami) pokrywa jedynie prawdziwy strach.

Jednak w przypadku fobii osoba sama znajduje lekarstwo na lęk i strach - po prostu unika sytuacji, które wywołują w nim fobię. Wszakże widoczne źródło lęku pochodzi z zewnątrz, a to, co męczy osobę wewnątrz, budzi się tylko pod wpływem tego bodźca.

O wiele trudniej jest znaleźć lekarstwo na strach, jeśli chodzi o lęk. Źródło strachu jest wewnątrz, boimy się czegoś potencjalnego. Ponieważ nie jesteśmy w stanie uciec i uniknąć potencjalnych tu i teraz, lęk staje się podstawowym warunkiem osoby.

Najlepszym sposobem na pozbycie się lęku jest zmiana. Nasz mózg nie jest w stanie myśleć o dwóch rzeczach jednocześnie, jest podekscytowany lub zrelaksowany. Tak więc, gdy jesteśmy niespokojni, uważnie przyglądamy się przyspieszonemu biciu serca i już przewidujemy atak serca, kiedy zdyszany oddychamy, że wiemy, że przestaniemy oddychać. W tym momencie musisz znaleźć coś, co przekieruje cię w innym kierunku - zmień miejsce pobytu, zanurz się w użytecznej stresującej sytuacji, kiedy musisz coś zdecydować, nauczyć czegoś, radzić sobie z czymś. Wtedy przypomnisz sobie alarm, który miał być, ale z jakiegoś powodu zostałeś nagle zapomniany przez ciebie.

Środki ludowe

Najprostszym lekarstwem ludowym na strach jest codzienne picie. środki na niepokój i strachsok z marchwi . Po pierwsze, ożywia się jedyną w swoim rodzaju, a po drugie zawiera witaminy i glukozę w chwilach strachu.

Gdy zaburzenia nerwowe, bezsenność, lęk leczenie środków ludowej jest zredukowana do otrzymania mięty. Musisz zaparzyć 1 łyżkę. miętowy szklankę wrzącej wody i gotować przez 10 minut. Musisz pić ten napój w dwóch dawkach - rano i przed snem.

Kiedy drażliwość, niepokój, rozproszenie uwagi, konieczne jest naleganie soku z buraków (1/2 łyżki) 3 godziny w chłodnym miejscu, a następnie wymieszać z taką samą ilością miodu i jeść w trzech dawkach przed posiłkami.