Najczęstszym aforyzmem na temat transwestytyzmu jest Valery Saltykov. Definiuje to zjawisko jako próbę osiągnięcia doskonałości ponad swoją płeć. Rzeczywiście, transwestytyzm polega na ubieraniu osoby w ubrania przeciwnej płci. Jakie są przyczyny tego zachowania? Rozumiemy w porządku.

Szczegóły

Jeśli 10 lat temu wiele definicji seksuologicznych nie było nikomu dobrze znanych, uważano je za coś strasznego, ale teraz mówią o tym otwarcie. To część naszego życia, społeczeństwa.

Odchylenia psychoseksualne są odstępstwami od zachowań seksualnych danej osoby, polegających na nienormalności, z punktu widzenia społeczeństwa, skłonnościach i pragnieniach seksualnych. Jedną z tych form jest transwestytyzm. Osoba nie dąży do osiągnięcia celu, jakim jest całkowita zmiana płci, ale nie unika możliwości reinkarnacji jako członek płci przeciwnej. Odzież, akcesoria, odpowiednie zachowanie - okresowe reinkarnacje dają poczucie spokoju i satysfakcji.

Transwestytyzm ma dwie formy: fetyszystyczną i transwestytyzm podwójnej roli:

  1. Transwestytyzm fetyszyński to przyjemność noszenia płci przeciwnej. Osoba doświadcza podniecenia w odzieży męskiej lub żeńskiej. Takie zachowanie rzadko jest uznawane za chorobę psychiczną. Jeśli taka reinkarnacja powoduje, że osoba ma niekontrolowane pragnienie popełnienia dla niej nieodpowiednich działań, a także staje się przeszkodą w normalnym życiu seksualnym, to z pewnością jest to choroba. Jest to forma zaburzeń preferencji seksualnych.
  2. Obecność tego rodzaju zaburzeń zmusza osobę do dołożenia wszelkich starań, aby jego wygląd był podobny do tego, jaki ma przedstawiciel płci przeciwnej. W arsenale jest ogromna liczba różnych opcji na ubrania, kosmetyki, peruki i inne akcesoria. Po zaspokojeniu potrzeby seksualnej, osoba ma zdecydowaną ochotę odrzucić używane ubrania. Tak więc do następnego razu.
  3. Transwestytyzm podwójnej roli wyraża się w niechęci do przypisywania się jej płci biologicznej. Aby sprostać potrzebie wyrażenia protestu przeciwko swojej naturze, człowiek wystarcza okresowo odgrywać rolę płci przeciwnej. Tak więc w życiu "gra" zarówno dla siebie, jak i dla "innych" siebie.
Powody

Przyczyny tego zjawiska nadal są badane przez specjalistów o innym profilu: psychologów, seksuologów, neuropatologów i innych. Nie ma jednego punktu widzenia w tej kwestii. Powody mogą być bardzo różne:

  • chęć noszenia ubrań przeciwnej płci wynika z niewłaściwego wychowania. Nie jest konieczne zachęcanie inicjatywy dziecka do próbowania rzeczy, które są dla niego niezwykłe. W przeciwnym razie, na poziomie podświadomości, naprawiasz w nim takie zachowanie;
  • przyczyny biologiczne. Transwestytyzm może być wrodzoną cechą. Problemy z układem hormonalnym i neurologicznym;
  • Podwójna rola transwestytyzmu
  • czynnik społeczno-kulturowy. Odchylenie seksualne częściej występuje u osób, które ze względu na zasady społeczne były przez długi czas zmuszone do stłumienia przeciwnej zasady;
  • ciężka stresująca sytuacja. Utrata bliskiej osoby, na przykład, może spowodować to zaburzenie (mężczyzna traci swoją siostrę);
  • Seksualne odgrywanie ról w przebraniu może wywołać dalsze pragnienie takich rzeczy.

Bądź tym, kim jesteś. Staraj się być najlepszym, ale nie kimś innym.