Wiele osób interesuje kwestia, które stanowisko przed Wielkanocą, jak również jego pochodzenie i przeznaczenie pod względem religijnym, i oczywiście zasady jego przestrzegania. Święto Zmartwychwstania Chrystusa poprzedza Wielki Post, który jest najważniejszym postem większości prawosławnych chrześcijan. Zgodnie z tradycją kościelną, Wielki Post powstał nawet pod apostołami, którzy byli świadkami ziemskiego życia Zbawiciela i wiedzieli o 40-dniowym poście na pustyni Chrystusa. A ponieważ apostołowie chcieli być we wszystkim, co jest podobne do ich nauczyciela, idea postu dla chrześcijan pojawiła się za 40 dni.

Początkowo nie musiał poprzedzać Wielkanoc . Konieczne było utrzymywanie postu o każdej porze roku przez 40 dni.

Jak długo trwa post przed Wielkanocą?

W naszych czasach Wielki Tydzień, sobór Łazarewa i uroczysty wjazd Pana do Jerozolimy zostały dodane do Wielkiego Postu, dzięki czemu czas postu przed Wielkanocą wynosi obecnie 7 tygodni.

Wielkanocny post rozpoczyna się po przebaczeniu zmartwychwstania, które już się do niego przygotowuje.

Dania na pocztę przed Wielkanocą

Podczas postu musisz trzymać się lekkiego wegetariańskiego menu bez ryb, tłuszczów, jajek i produktów mlecznych. Ograniczenia dotyczą nie tylko produktów, ale także porcji, ponieważ nie można się przejadać nawet w przypadku chudego jedzenia.

Podczas postu można postawić na stole warzywa i owoce w dowolnej postaci, warzywa korzeniowe, zboża i rośliny strączkowe, orzechy, miód, soki i dżem.

Zasady Wielkiego Postu

Między innymi istnieją zasady Wielkiego Postu, które są ściśle i ściśle określone przez Kościół. Opisują te produkty, które można jeść w niektóre dni, a których należy unikać. Ścisły post musi być przestrzegany w pierwszym i ostatnim tygodniu postu. W tym okresie ludzie poścą przez cały dzień i jedzą tylko raz - to jest wieczorem. W weekendy można zjeść obiad z kolacją.

W poniedziałki, środy i piątki podawane są dania na zimno bez dodatku olejów. We wtorki i czwartki można jeść gorące potrawy bez oleju.

W weekendy gotowane posiłki można napełniać olejem roślinnym i pić czerwone wino. Wyjątkiem jest sobota Wielkiego Tygodnia.

W piątek, który przypada w Tygodniu Wielkiej Pasji, poścą w ciągu dnia, a głęboko wierzący starają się zachować ścisły post w przedświąteczną sobotę.

Potrawy rybne można jeść Niedziela Palmowa oraz w Zwiastowaniu, z wyjątkiem Zwiastowania, które przypada na Mękę 7.

Wielki Post ma swoją nazwę z powodu tego, co uważane jest za najdłuższy okres w roku. Większość ludzi błędnie uważa, że ​​poszczenie powstrzymuje się od jedzenia mięsa i tłustych potraw, ale w rzeczywistości tak nie jest. Podczas postu ma miejsce oczyszczenie ze wszystkich ziemskich ciał i dusz. Odradza się w tym okresie. dania na pocztę przed Wielkanocą W końcu dla kościoła nie wystarczy oczyścić ciało z brudu. Konieczne jest wzniesienie waszej duszy, a według ministrów Kościoła, pomimo tego, że ciało jest uważane za nietrwałe, jest ono połączone z duszą nierozerwalnymi nitkami. A w niektórych przypadkach to dusza najbardziej potrzebuje oczyszczenia.

Na podstawie powyższego możemy stwierdzić, że post jest okresem, w którym należy powstrzymać się od tego, że dana osoba może sprawić przyjemność. Została stworzona dla myśli, ale nie dla odmowy pożywienia, jak wielu przywykło do rozważenia. Jest to czas na skruchę, modlitwę i świadomość życia.