W tradycji prawosławnej uważa się, że wszystko, co konieczne chrzest muszą nabywać chrzestnych, a także zajmować się organizacjami chrztów, z uwzględnieniem zasad dotyczących chrzestnych. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że te dni to bardzo dużo czasu i pieniędzy, rodzice i rodzice chrzestni dzielą z reguły cła i zakupy na pół. Ponadto odbiorcy powinni zapoznać się z zasadami chrztu dla rodziców chrzestnych.

Lista zakupów

Zasady dotyczące chrzestnych regulują tę listę obowiązkowych zakupów przed sakramentem:

  • Prawosławny, konsekrowany pre-krzyż dla dziecka;
  • biała koszula do chrztu;
  • biały ręcznik;
  • pieluszka lub prześcieradło dla dziecka.

Ponadto czasami do chrztu używa się kapci. Nie zapominaj, że kościół będzie potrzebował dokumentów noworodka - bo to jest wyśledzić rodziców. Należy zauważyć, że pod wieloma względami zasady obowiązujące ojca chrzestnego i ojca chrzestnego podczas chrztu dziecka są podobne, z wyjątkiem pewnych szczegółów. Na przykład kobieta może zostać następcą tylko dla dziewczyny, a mężczyzna tylko dla chłopca, ale nie na odwrót.

Zasady chrztu dziecka dla rodziców chrzestnych

Zasady chrztu dziecka dla ojca chrzestnego i ojca chrzestnego mówią: najważniejszą rzeczą jest być prawdziwym ortodoksyjnym chrześcijaninem, ochrzczonym przed 15 rokiem życia. Jeśli nigdy wcześniej nie spowiadałeś się i nie otrzymałeś komunii, musisz to zrobić wcześniej rytuał przejścia ponieważ w przeciwnym razie kościół może odmówić przyjęcia sakramentu.

Podczas samego sakramentu chrztu wystarczy trzymać dziecko w ramionach, aw odpowiednim momencie podać je kapłanowi. Ponadto podczas ceremonii konieczne jest powtarzanie niektórych zdań po kapłanie i składanie przysięgi, dlatego ważne jest, aby znać podstawowe tradycje, obrzędy, modlitwy i podstawy wiary chrześcijańskiej. Jeśli nie masz pewności, co zrobić, poproś rodziców, aby szukali odpowiedniego kandydata do tej odpowiedzialnej roli.