Zgodnie z informacjami przekazanymi w annałach, w czasach starożytnych podczas oblężenia Konstantynopola, Matka Boża zstąpiła z nieba do ludzi, którzy okrywali ich białą zasłoną, ratując ich od śmierci. Odtąd ten dzień stał się świętym świętem, kiedy ludzie zwracają się do Theotokos z różnymi prośbami. Kobiety odprawiają na Pokrovie małżeństwa, szczęśliwe życie rodzinne i poczęcie. Inni szukają pomocy w sprawach zdrowia, finansów, powodzenia i tak dalej

Przygotowanie do obrzędów małżeńskich dla Ochrony Najświętszych Theotokos

Aby rytuały mogły zadziałać, wielkie znaczenie mają wiara w pozytywny wynik, czyste myśli i szczerość. Jest kilka zasad do naśladowania:

  1. Przed obrzędami ważne jest oczyszczenie domu, to znaczy czyszczenie ogólne. Zaleca się wyrzucać wszystkie niepotrzebne rzeczy, zwalniając miejsce. Po tym konieczne jest, aby oprószyć ziołami swój dom. Możesz także chodzić w rogach ze świecą, czytając "Ojcze nasz", a także posypać pokój wodą święconą.
  2. Zaleca się przeprowadzanie i czyszczenie wewnętrzne, do których starają się przyklejać poszczenie ale raczej szybko dziennie. Przed pójściem do kościoła zaleca się mycie zimną wodą.
  3. Rozkaz powinien być wywołany myślami, pożegnać się z przeszłością i zapomnieć o przestępstwach. Tylko umieszczając kropkę w przeszłości, możesz liczyć na coś jasnego w przyszłości.

Rytuał przejścia w małżeństwie w kościele

Prosty rytuał pozwoli ci spotkać bratnią duszę i wyjść za mąż. Aby to zatrzymać, musisz obudzić się na Pokrov przed świtem, udać się do najbliższego zbiornika i trochę wody. Kiedy wrócisz do domu, przeczytasz trzykrotnie w sprawie płynności spisek w Pokrov dla małżeństwa:

"Święta Ochrona, moja mała główka ze zdrowiem, szczęściem i majątkiem!"

Następnym krokiem jest umycie twarzy wodą i udanie się do kościoła, w którym musisz kupić trzy świece, które umieścisz obok ikony Matki Boskiej. Uważa się, że pierwsza dziewczyna, która była w stanie zapalić świecę w świątyni, wkrótce poślubi. Patrząc na płomień świecy, poproś Dziewicę Maryję o pomoc w znalezieniu drugiej połowy. Mów z serca, a wynik nie zajmie dużo czasu.

Rytuał małżeństwa z miodem na okładce

Rytuał można wykonać tylko w te wakacje. Dzięki niej dziewczyna może oczekiwać, że wyjdzie za mąż. Aby to zatrzymać, weź mały słoik z naturalnym miodem i o świcie powiedz o spisku na miodowym małżeństwie w Pokrov nad nim:

"Miód jest słodki, miód pachnie, Pomóż mi, a moje życie jest słodkie i szczęśliwe! Aby małżeństwo zakończyło się sukcesem i szybko, będę czytał magiczny spisek. Niech wkrótce obrzuci mnie oblubieniec i zabierze mnie ze sobą. Niech nasze życie będzie tak słodkie jak miód. Amen! "

Konieczne jest codzienne rano przed jedzeniem jeść łyżeczkę miodu. Po spotkaniu z porządnym mężczyzną możesz przestać jeść miód. Zwykle dzieje się to w nadchodzących miesiącach.

Popularny rytuał przejścia na Pokrov

Jest jeszcze jeden rytuał, w którym samotna dziewczyna może marzyć o spotkaniu z wybranym. Z wyprzedzeniem należy uszyć lub kupić obrusy lniane. W razie potrzeby można wyhaftować na nim ozdobę ślubną. W przeddzień święta dziewczyna musi upiec mały bochenek mąki żytniej. Podczas gotowania ważne jest, aby myśleć o przyszłym elicie i weselu. Wieczorem przed zasłoną przykryj stół lnianym obrusem, połóż chleb i wypowiedz te słowa:

fabuła na okładce do małżeństwa

"Mój narzeczony, oblubieniec, mąż, chodź i spróbuj trochę chleba."

Następnie nie należy wyjmować stołu i pozostawić do rana. Jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie, to w nocy dziewczyna powinna zobaczyć wybraną. Uważa się, że chleb i obrus mają szczególną energię. Na przykład obrus zalecany jest do wykorzystania na przyszłym weselu, umieszczając go pod świąteczną dekoracją stołu. Jeśli we śnie śnił się znajomy facet, trzeba go traktować chlebem wypiekanym, a nić z obrusu niezauważoną w kieszeni. Takie manipulacje doprowadzą do tego, że będzie miał uczucia odpowiedzi. Jeśli nie można było spotkać się z wybranym, to chleb musi być podzielony na części i rozdystrybuowany, mówiąc psychicznie: "Dla pary" .