Wybór ramki na okulary nie jest łatwym zadaniem, ponieważ nie ma idealnych form, a każda osoba musi być dostosowana w różnym stopniu. Dzięki pewnej formie obrzeża twarz może zostać znacznie przekształcona w takim samym stopniu, w jakim może stać się dysharmonijna. Na przykład, jeśli umieścisz masywną ramkę na twarzy o cienkich rysach, to nie tylko nie upiększy jej, ale także "wymazuje": tylko okulary, których nie widzisz, będą widoczne.

Producenci optyków doskonale zdają sobie sprawę, że poczyniono postępy w tworzeniu różnych form oprawek do okularów, dlatego dziś można wybierać modne damskie oprawy okularowe lub klasyczne.

Jak wybrać ramkę do okularów?

Oczywiście wybór ramy ma nie tylko kształt. Ważne jest także jej projekt i materiał.

Na przykład, według projektu, ramki można podzielić na 3 kategorie: obedkovye, semiboroid i bezobodkovye. Wybór jednego z nich zależy tylko od osobistego komfortu. Materiał obręczy również jest różny:

 1. Metaliczny. Taka rama będzie trwać długo, ale sprawi, że okulary będą cięższe.
 2. Plastik. Taka rama jest bardzo lekka, trudna do zarysowania, ale jednocześnie jest delikatna i może pękać pod dowolnym ciśnieniem.
 3. Połączone. Są to ramy z "złotym środkiem", w którym połączono siłę, trwałość i lekkość.

Modele oprawki do okularów

 1. Dzisiaj okulary bez oprawek są modne - są zwykle wybierane przez kreatywnych ludzi, którzy chcą podkreślić ich intelektualizm.
 2. Wizerunek menedżerów z reguły wspiera felgi z metalu - tytanu. Również tutaj możliwe jest zastosowanie plastikowej ramy z imitacją metalu i kamieni.
 3. Ramka klaksonu jest zwykle jasna, dlatego jej kolory powinny być wyciszone. Plastikowe ramki wyglądają pięknie w lekkiej konstrukcji, co dodaje pewnej nieważkości i romansu do obrazu.

Dzisiaj trzy formy obręczy są w modzie:

 1. jak wybrać ramkę do okularów Motyl
 2. Dragonfly
 3. Kocie oko.

Te modele powróciły do ​​nas z lat 80.

Również dzisiaj ważniejsze są bardziej progresywne modele:

 1. Browline to eklektyczna wersja kombinacji plastiku u góry ramy i metalu u dołu.
 2. Okulary Nerd - tak zwane żółwie szklane z masywnym zaokrąglonym brzegiem.
 3. Nerd - górna forma tej ramy jest szczególnie widoczna, dzięki czemu uzyskuje się obraz "myślącego myśliciela".