Na szklanych półkach znajdują się ramki na okulary: piękne i stylowe, odbijające światło prawidłowo rozmieszczonych lamp i świecące wszystkimi kolorami tęczy. Ale, jak to często bywa, towary na witrynie są dobre, ale jeśli spojrzysz w lustro, jest to kompletne rozczarowanie. Aby temu zapobiec, lepiej natychmiast podjąć decyzję w sprawie priorytetów. Bądźmy szczerzy: kupując okulary, nie powinieneś być chciwy. Najlepsze oprawki do okularów to markowe modele. Kosztują dużo, ale różnią się jakością niespotykaną (w tym soczewkami!), A szeroka gama ramek oferuje ramki na każdy gust. Wszystkie te miłe bonusy znikają, jeśli przejdziesz do najbardziej typowej optyki "dla babć". Nie będzie oferowana wersja trywialna w dwóch nudnych kolorach. Żegnaj, nowy obraz!

Uwierz w twoje oczy!

Więc zdecydowałeś się pójść do optyki z dużym asortymentem. Zanim staniesz się lustrem i pomocnym sprzedawcą, który naprawdę chce sprzedać produkt, więc bezwstydnie pochlebia. Powinieneś obiektywnie ocenić swoje odbicie i nie wierz w komplementy. Lepiej jest przyjąć osobę towarzyszącą, której opinię ufasz.

Nie wahaj się spróbować w wersji n-tej. Obawa przed obciążeniem sprzedawcy przy wyborze oprawki okularów jest niewłaściwa i może być mroczna z powodu globalnego rozczarowania, gdy w domu lepiej się przyjrzysz. Nie kupuj ramy, dopóki nie poczujesz, że to jest dokładnie to, o czym marzyłeś. Jeśli takiego modelu nie ma w jednej optyce - przejdź do innej.

Patrzymy w lustro!

Krąg wyszukiwań zostanie zawężony, jeśli weźmiesz pod uwagę kształt twojej twarzy i istniejące rodzaje oprawek do okularów.

 • Posiadacze owalnych, dopasowanych do twarzy ramek o dowolnym kształcie.
 • Na okrągłej powierzchni ramy z ostrymi narożnikami lub zgrabnym prostokątnym kształtem będą wyglądały harmonijnie.
 • Obrzeże rozciągniętej twarzy powinno wizualnie rozszerzać się: odpowiedni będzie model motyla, z podniesionymi krawędziami. Nie należy nosić prostokątnych ramek o wydłużonym typie twarzy.
 • Kwadratowe twarze będą pasować do ramek firmowych do okularów "kocie oko".
 • Rozjaśnienie kształtu diamentu twarzy pomoże owalnym okularom, których górna linia jest nieco wydłużona.
Materia koloru

Decydując się na formę, nadszedł czas, aby zdecydować, które kolorowe okulary chcesz nosić codziennie od dnia? Dziś, damskie oprawki do okularów oferowane są w dowolnym kolorze - pozostaje wybrać najbardziej "uniwersalny", który zostanie połączony z zawartością Twojej szafy. I oczywiście podkreśl kolor oczu.

 • Brązowookie panie mają czerwoną i fioletową obwódkę. Bardziej powściągliwa opcja: klasyczny szylkret lub odcień kawy.
 • Paradoksalnie, zielone i pomarańczowe ramki okularów nadają się do zielonych oczu.
 • Właściciele niebieskie lub szare oczy, lepiej jest zatrzymać wybór na felgach brązowym lub granatowym ze stalowymi elementami.

Jak wybrać odpowiednią ramkę do okularów?

Tworzenie nowego wizerunku z markową oprawą okularów to połowa sukcesu. Ważne jest, aby zadbać o swój komfort. To się powiedzie, jeśli będziesz uzbrojony w następujące zasady.

 1. Okular powinien być proporcjonalny do twarzy.
 2. oprawki do okularów dla kobiet
 3. Rozmiar ramy powinien zapewniać wygodę. Tight model rozetnie nos, zbyt szeroki - aby zsunął się z nosa. Idealnie byłoby, gdyby szklanki były tak dobrze osadzone, że nie można ich "zgubić", pochylając się lub podskakując. Możesz to zrobić w optyce.
 4. Wierzchnia oprawka okularów nie powinna wystawać ponad linię brwi, a spód - dotykać policzków.
 5. Ramiona obręczy nie powinny pocierać i dociskać głowy.

Oczywiście, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, wszystko będzie wyglądało "źle", ale spróbujesz się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, ponieważ okulary będą twoim wiernym towarzyszem i pomocnikiem przez bardzo długi czas.