Jeśli przed modą przeszli od indywidualnego krawiectwa do gotowy do noszenia (gotowa sukienka), teraz ręcznie robione produkty autora znów są na szczycie popularności. Powód jest prosty - projektanci, twórcy masowych kolekcji, chcący dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, wygładzić wiele jasnych szczegółów rzeczy, "spokojny" styl i ekstrawagancję. W końcu jasne jest, że nie każda kobieta jest gotowa nosić szokujące lub niezwykłe produkty. Ta chwila zupełnie znika w autorskich "komnatach". "Nadal istnieje kupujący dla każdego produktu" - projektanci decydują i tworzą, tworzą, realizując w pełni swoje inspiracje.

Pomógł wyróżnić projektant biżuterii ręcznie robionej na zamówienie Evelina Khromchenko , przedstawiając młodych i utalentowanych, jej zdaniem, autorów na wystawie swojej biżuterii w październiku 2013 roku.

Olya Shikhova . Projektant rozpoczął od dwóch kolekcji luksusowych i niepowtarzalnych obroży. Sztywny kształt, całkowicie imitujący kołnierzyk koszuli, te małe rzeczy odeszły natychmiast. Po tak udanym debiucie Olga wprowadziła na rynek swoją inną designerską biżuterię: zadziwiające naszyjniki z koronki, jaskrawe wielobarwne koraliki, sztuczne kamienie i perły.

projektant biżuterii1projektant biżuterii2projektant biżuterii3

Flower Me . Unikalna marka, ufundowana przez projektantkę Natalię Marczenko i jej córkę Ivlyannę Makienko. Twórcy zaczęli od biżuterii do włosów - delikatnych kolorów filcu. Po otrzymaniu dobrych rekomendacji od Khromtchenko, byli oni w stanie zaprezentować swoją markę szerszej publiczności. Kwiaty z Jedwabnego Kwiatu Ja wyglądam jak małe arcydzieła i pod wieloma względami przewyższają paryskie odpowiedniki haute couture.

projektant biżuterii4projektant biżuterii5projektant biżuterii6

Biżuteria Volha . Pierwsze produkty tej marki zostały wykonane przez Olgę Prokopową w jednym egzemplarzu, ręcznie w ich własnej kuchni. Jest jedną z niewielu osób, które dziś mają designerską biżuterię wykonaną z naturalnych kamieni. W kolekcji Urban agat, kwarc różany i awenturyn, onyks, ametyst, perły i kryształy są używane w zupełnie nieprzewidywalnych, ale wyjątkowo modnych kombinacjach.

projektant biżuterii7projektant biżuterii8projektant biżuterii9