Wśród wielu ozdób biżuterii na szczególną uwagę zasługuje pierścionek z opalem. Kamień ten nadaje właścicielowi oryginalności, delikatności, szlachetnego i wyrafinowanego wyglądu. Ma wyjątkową charakterystykę, dzięki niezwykłemu promieniowaniu i przepełnieniu kolorów.

Jak wybrać pierścionek z opalem?

Nie mniej ważna jest chwila jako różnica między prawdziwym opalem a podrabianiem w ringu. Są one określone przez następujące cechy:

 1. Promieniowanie, które promieniuje kamień w promieniach słońca. Naturalny kamyk ma kilka kolorów, a sztuczny świeci tylko jeden.
 2. Istnieje bardzo prosty sposób odróżnienia oryginału od fałszywego. W pierwszym przypadku łatwo przylega do języka, w drugim - nie.
 3. Jeśli uważnie zastanowisz się nad pierścionkiem z opalem pod lupą, sztuczny kamień będzie mógł zobaczyć międzywarstwę, które są nie do zaakceptowania dla naturalnego. Wynika to z faktu, że przy podróbkach jedna warstwa jest przyklejona do drugiej, imitując kamień naturalny.

Ze względu na niezwykły kolor kamień wymaga specjalnej selekcji przy wyborze biżuterii przez niektórych przedstawicieli płci pięknej:

 1. Zielone i niebieskie odcienie będą dobrze wyglądać na dziewczynach o jasnej skórze, ponieważ to tło pozwala mu się wyróżnić.
 2. Smukłe panie mogą również wybrać stylowy wystrój, ale najlepiej jest, gdy są w złotej oprawie i mają żółtawy lub czerwonawy odcień, idealnie harmonizujący z ich kolorem skóry.
как выбрать кольцо с опалом

Złoty pierścionek z opalem

Wiele kobiet woli wybrać pierścionek z opalem w kolorze złotym. Daje obrazowi luksus i pomaga wyglądać drogo, urozmaicać i organicznie uzupełnić sukienki codzienne i wieczorowe. Produkty prezentowane są w takich odmianach:

 • z obrzeżem żółtego złota, z którego idealnie wyjdzie kamień z odpływem;
 • pierścionek z opalem z obręczą z białego złota, do którego idealnie pasuje kamień o zielonkawym odcieniu. Można go z powodzeniem uzupełnić tak drobnymi kamykami jak cyrkonia sześcienna i diamenty ;
 • Zielony lub niebieski kamień może działać w połączeniu z szafirem. Ta kombinacja wygląda bardzo elegancko i ekologicznie.
золотое кольцо с опалом

Srebrny pierścionek z opalem

Ekonomiczna, ale bardzo interesująca opcja to pierścionek z opalem w kolorze srebrnym. Materiał ten jest bardzo harmonijnie połączony z kamieniami zimnych tonów, takich jak zielony i niebieski, które są głównym akcentem i atrakcją obrazu. Można je uzupełnić niewielkim cyrkonem, który znajduje się wokół lub ozdabia ramę. Możesz zauważyć takie rodzaje projektów:

 • Kamień może mieć kształt okrągły, owalny lub w kształcie kropli;
 • rama może być cienka lub szeroka, zawierać wzór w postaci sygnetu;
 • Kamyk można zawiesić na obręczy w postaci zawieszenia .
серебряное кольцо с опалом

Modne pierścionki z opalem

Taka oryginalna dekoracja, jak pierścionek z naturalnym opalem, sprawi, że obraz będzie żywy i niezapomniany. Przy jego produkcji stosowane są różne techniki projektowania, modele różnią się takimi cechami:

 • użycie jednego dużego kamienia lub kilku mniejszych kamyczków;
 • możliwa jest kombinacja z dowolnymi innymi cennymi elementami: cyrkoniami sześciennymi lub brylantami, które stanowią część główną lub są osadzone w powierzchni ramy;
 • możliwe są kombinacje z kamieniami o podobnym kolorze. Na przykład szmaragd jest idealny do zieleni, szafiru do niebieskiego lub niebieskiego i bursztynowy do żółtawego. W takich odmianach można wykonać kolczyki i pierścionek z opalem;
 • Rama wykonana jest w różnych wariantach: może być prezentowana w postaci cienkiej, gładkiej obręczy lub może mieć znaczną szerokość, uzupełnioną wszelkiego rodzaju rycinami, wypukłościami, wzorami i innymi elementami dekoracyjnymi;
 • Jeśli chodzi o kształt ramy, może być gładka, w postaci znaku nieskończoności, uzupełniona detalami kwiatowymi i roślinnymi;
 • do wykonania obręczy użyto żółtego lub białego złota, srebra, platyny;
 • Kamień charakteryzuje się specjalnym blaskiem i przelewem, dzięki czemu jeden cień zostaje zastąpiony innym. W zależności od tego, definiowany ton będzie w harmonii z tym lub innym rodzajem ramki. Tak więc, czerwonawy odcień doskonale odcień żółtego złota, zielony i niebieski blask idealnie zmieszany ze srebrem i białe złoto ;
 • pierścionek z opalem ozdobi szlachetnym blaskiem dowolny strój. Należy jednak unikać jego połączenia z nadmiernie prostymi tkankami. Najlepszy ze wszystkich, będzie mieszał się z odcieniami w podobnej kolorystyce.
модные кольца с опаломкольцо с натуральным опалом

Pierścionek z czarnym opalem

Jednym z najbardziej niezwykłych i niezapomnianych rozwiązań jest pierścionek z czarnym opalem w kolorze srebrnym lub złotym. Ten rodzaj kamienia jest uważany za najbardziej oryginalny i jasny dzięki następującym cechom:

 • głębokość i nasycenie głównego odcienia;
 • różne przepełnienia, w słońcu widać absolutnie wszystkie kolory;
 • uniwersalność koloru, dzięki czemu można ją łączyć z wieloma strojami.
кольцо с черным опалом

Pierścionek z opalem i diamentami

Takie popularne ozdoby, jak złote pierścienie z opalem są często uzupełniane diamentami, które mogą skutecznie podkreślać piękno głównej części. Są dystrybuowane takie sposoby rejestracji:

 • wokół głównego kamienia może znajdować się metalowa ramka, wysadzana diamentami. Ten pierścień wygląda naprawdę niezrównany;
 • może istnieć skromniejsza konstrukcja, w której diamenty znajdują się na powierzchni obręczy w niewielkiej ilości;
 • z metalu można wykonać wzorzyste detale, które można również ozdobić małymi diamentami.
кольцо с опалом и бриллиантами

Pierścień z ognistym opalem

Sprawienie, by obraz był niezrównany, pomoże eleganckiemu pierścionkowi z ognistym opalem. Posiada takie cechy:

 • kamień jasny pomarańczowy-pomarańczowy kolor, służący jako atrakcja;
 • Konstrukcja dekoracji jest tak zaprojektowana, aby w największym możliwym stopniu podkreślać i ocieniać główny element. Pierścień z opalanym opalem można uzupełnić niewielką ilością diamentów, duże części są przeciwwskazane, aby nie spowodować przesycenia produktu;
 • Idealną kombinacją jest złota obręcz w kolorze żółtym, ale dostępne są również opcje ze srebra i białego złota.
кольцо с огненным опалом

Pierścionek z niebieskim opalem

Aby w pełni odzwierciedlić cały blask naturalnego kamienia, można uzyskać złoty pierścionek z etiopskim niebieskim opalem. Można zauważyć takie charakterystyczne cechy:

 • odcienie sięgają od jasnego, bliskiego do niebieskiego, do nasyconego granatowego odcienia;
 • przy wyborze ramy preferowane są białe metale, które są w stanie zmaksymalizować naturalne piękno głównego elementu;
 • Możesz połączyć pierścionek z niebieskim opalem z szafirami, dzięki czemu możesz zostawić wspaniałą kompozycję.
кольцо с синим опалом

Pierścionek z różowym opalem

Niesamowicie delikatny i romantyczny jest indiański pierścionek z różowym opalem. Kamień ten jest bardzo miękki, jest przedstawiony w odcieniach od bardzo lekkiego, prawie bliskiego do białego, do jasnoróżowego, chwytliwy i przyciągający uwagę. Produkt wygląda najlepiej w ramce z żółtego złota, ale opcje w kolorze srebrnym są również dozwolone.

кольцо с розовым опалом

Pierścionek z białym opalem

Bardzo popularny model biżuterii to pierścionek z białym opalem w kolorze srebrnym. Kamień ten nie ma tak wielu przepełnień, jak czarny, ale jest również bardzo skuteczny. W większości ozdób przeważa okrągły kształt i duży podstawowy detal. Może być oprawiony w małe sześcienne cyrkonie lub diamenty, które podkreślają piękno akcesorium.

кольцо с белым опалом

Obrączki damskie z opalem

Dla miłośników dużych ozdób idealny jest złoty lub srebrny pierścionek z opalem. Wyróżniają się one specjalnym kształtem ramy, który polega na oprawianiu kamienia za pomocą metalu, co nadaje produktowi masywny wygląd i solidność. W tej odmianie można wykonać kamyki w różnych odcieniach, ale czarny i bogaty niebieski wygląd szczególnie organiczny.

женские кольца печатки с опалом

Obrączki z opalem

Panny młode mogą nadać swojej sali weselnej wytworny i niezapomniany wygląd, używając pierścienia z opalowego kamienia. Istnieją takie odmiany produktów:

 • z gładką klasyczną ramą w kształcie cienkiej obręczy;
 • z szeroką ramą zawierającą wszelkiego rodzaju wzory;
 • Preferowane są kamienie jasnych odcieni na wesele: biały, różowy, miękki niebieski, jasnozielony.
обручальные кольца с опалом