Na pewno trzeba było uporać się z problemem "wąskiej specjalizacji", gdy osoba nie jest w stanie zastanowić się nad czymś, co wykracza poza jego działalność zawodową. Oczywiście można odnieść się do niedociągnięć systemu edukacyjnego, ale nie w jednym jest problem, kłopot polega na niechęci do rozwijania się, poszerzania granic swoich horyzontów, ignorując różnorodność dostępnych metod. Więc w większości przypadków problem leży w elementarnym lenistwo i niechęć do opuszczenia swojej strefy komfortu.

Ekspansja granic świadomości i aktywacji energii

Termin "rozszerzona świadomość" bardzo często kojarzy się z wszelkimi rodzajami pozazmysłowych zdolności, które przechwalają się wróżbici i jasnowidze. Dlatego jednym ze sposobów poszerzania świadomości jest aktywowanie energii za pomocą różnych duchowych praktyk. Podstawą ich wszystkich jest doktryna o obecności niematerialnego świata - bez świadomości obecności czegoś innego niż fizyczne odczucia, nie ma możliwości wpływania na czyjąś kondycję. Jeśli jest z tobą, medytacja będzie najskuteczniejszą metodą poszerzania świadomości. Jest wiele rodzajów tego typu, na początek możesz wypróbować najprostszy.

Weź wygodną pozę, zrelaksuj się, skupiając uwagę na oddechu, stopniowo spowalniając swoje myśli. Skup się na swoim umyśle, spróbuj zobaczyć jego położenie w ciele (ktoś reprezentuje je w pępku, klatce piersiowej lub głowie). Napełnij swoją świadomość światłem, poczuj ją i wyobraź sobie, jak stopniowo powiększa swój rozmiar, najpierw wypełniając całe ciało, a następnie przekraczając je. Spróbuj rozszerzyć go jak najwięcej - do wielkości pokoju, miasta, układu słonecznego i innych galatików. Spróbuj poczuć elastyczność swojej świadomości i jej nieskończoności, pozostań trochę w tym stanie. Następnie wykonaj wszystkie kroki w odwrotnej kolejności, stopniowo ściskając je do pierwotnego rozmiaru świecącej kuli.

Samokształcenie jako rozszerzenie świadomości

Jeśli spojrzeć na ekspansję świadomości z punktu widzenia psychologii, staje się jasne, że potrzeba samorozwoju, w wyniku którego podświadomość staje się dostępna dla człowieka. Oznacza to, że stan ten pozwoli na wykorzystanie informacji dostępnych w podświadomości bez użycia hipnozy lub leków psychotropowych.

Aby nauczyć się wchodzić w stan poszerzonej świadomości, wielu zaczyna korzystać z różnych substancji psychotropowych. Takie podejście może zadziałać, ale szkoda z tego będzie znacznie większa niż dobra. Oprócz oczywistych szkód zdrowotnych metoda ta uniemożliwi wejście w specjalny stan bez użycia sztucznych patogenów. Dlatego lepiej jest uważać ekspansję świadomości za samokształcenie. Mówimy o dążeniu do maksymalnej świadomości każdego z naszych działań, ponieważ bardzo często podejmujemy działania, koncentrując się na niektórych impulsach, wyrażamy osądy, które nie są owocem naszych myśli, ale powstają pod czyimś wpływem. Aby to osiągnąć, musisz nie tylko kontrolować swoje działania podczas pracy i codziennej komunikacji, ale także nauczyć się świadomie spędzać wolny czas, na przykład oglądać filmy lub czytać książki. Oczywiście, możesz poszerzyć granice swoich horyzontów bez czytania specjalistycznych publikacji, ale często postęp przychodzi tylko dzięki ich pomocy. Oto mały wybór książek w celu poszerzenia świadomości.

  1. Kompozycje K. Castanedy są szeroko znane. Jeśli ich nie znasz, zacznij od książki "Rozmowy z don Juanem". Jest to pierwsze dzieło serii, więc warto zacząć od tego, ale te książki są interesujące do czytania w dowolnej kolejności.
  2. "Siedem języków Boga" Timothy Leary sprawia, że ​​myślisz o najbardziej złożonych problemach ewolucji człowieka. Czy postęp może iść w parze z moralnością? Spróbuj znaleźć odpowiedź.
  3. Stanislav Grof , znany ze swojej holotropowej techniki oddychania, w swojej następnej książce "Gra o kosmosie" proponuje widzieć możliwości ludzkiej świadomości, zaniedbywane w codziennym życiu.
  4. Nauki Osho budzą wiele kontrowersji wśród badaczy Ekspansja świadomości aktywacji energii ale kto przeszkadza ci w wyrażaniu własnej opinii czytając przynajmniej jego esej o dzieciach .
  5. Książka "Drzwi percepcji. Raj i piekło " słynnego Aldousa Huxleya jest napisane dla każdego, kto szuka idealnego sposobu na poszerzenie świadomości.
  6. Neil Donal Walsh w swojej książce Tomorrow's God . Największe duchowe wyzwanie "stanowiło próbę zapewnienia praktycznych wskazówek dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać świadomość . Ile się okazało, żeby cię osądzić.

Niezależnie od wybranej metody, będziesz musiał poważnie pracować, ponieważ nie jest łatwo zmienić sposób myślenia i przestać działać bezwładnością.