Dla tych, którzy śledzą wiadomości z życia królewskiej rodziny w Wielkiej Brytanii, wczoraj w zasobach Internetu Pałacu Buckingham pojawił się interesujący post. Jej Wysokość Elżbieta II zdecydowała się na swojego osobistego adiutanta, który będzie obecny na jej publicznych spotkaniach i wydarzeniach zamiast swojego męża, księcia Filipa.

Королева Елизавета II

Królowa Elżbieta II

Książę Edynburski nie pojawi się w społeczeństwie

Około miesiąc temu na serwerze internetowym pałacu rodziny królewskiej opublikowano post, w którym informowano, że małżonka królowej brytyjskiej - książę Filip - od jesieni 2017 roku nie będzie uczestniczyć w publicznych wydarzeniach. Oto słowa, które można znaleźć w wiadomościach:

"Książę Edynburski informuje wszystkich swoich poddanych, że zdecydował, że od września 2017 roku nie będzie już uczestniczył w wydarzeniach dworu królewskiego. Królowa Elżbieta - jego żona - w pełni popierała męża w tej trudnej sprawie. Mimo to odbędą się wszystkie wcześniej zaplanowane przyjęcia jego Królewskiej Mości, zarówno same, jak i towarzysząca im Elżbieta II. Od września 2017 r. Książę Edynburg przestał przyjmować zaproszenia na spotkania towarzyskie. Mimo to Jego Wysokość będzie mogła uczestniczyć w jakichkolwiek wydarzeniach, jeśli nie będzie to sprzeczne z przepisami. Do tej pory książę Filip jest patronem, członkiem i prezydentem wielu organizacji. Książę Edynburski będzie jednak nadal wypełniać swoje obowiązki reprezentowania tych organizacji w świetle, którego nie może już dłużej ".
Королева Елизавета II и принц Филипп

Królowa Elżbieta II i książę Filip

Czytaj także
  • Książę Harry po raz pierwszy wspomniał w oficjalnym przemówieniu Megan Markle
  • Ważna rzecz w bagażu Windsoru. Będziesz zaskoczony!
  • 16 historycznych zdjęć, których ostrość nawet dzisiaj zniknie!

Nana Kofi Tumashi-Ankrach - adiutant Elżbiety II

W związku z sytuacją królowa Elżbieta II zaczęła poszukiwać osobistego adjutanta i wkrótce go znalazła. Jego wybór Majesty zatrzymał się na 38-letniej Nanie Kofi Tumashi-Ankrach. W tej chwili niewiele wiadomo o tym człowieku, ale niektóre szczegóły jego biografii stały się dostępne dla publiczności. W 1982 r. Nana przeprowadziła się z Ghany do Wielkiej Brytanii. Kształcił się na Queen's University w Londynie, a następnie w Royal Military Academy, która znajduje się w Sandhurst. Aż do czasu, gdy królowa Wielkiej Brytanii powstrzymała go przed wyborem, Nana służyła w Afganistanie. Ponadto można go było zobaczyć na ślubie księcia Williama i Kate jako dowódcy eskorty ślubnej.

Нана Кофи Тумаши-Анкрах

Nana Kofi Tumashi-Ankrach