kroplówka żółciowa podczas ciąży Hipertoniczność macicy jest zaburzeniem, które w czasie ciąży wymaga pomocy lekarzy. Jeśli w krótkich okresach ciąży lekarze korygują kurczliwość włókien mięśniowych poprzez podawanie leków hormonalnych, w drugiej połowie lekami z wyboru są naczyniowy. Jednym z nich jest Ginipral, który często dodaje się do IV w czasie ciąży. Rozważmy bardziej szczegółowo produkt leczniczy, określając mechanizm jego działania, cechy zastosowania, dawkę.

Co to jest lek?

Ginipral ma bezpośredni wpływ na naczynia krwionośne znajdujące się w łożysku i macicy. Zmniejszenie ich tonu prowadzi do rozluźnienia, przyczynia się do lepszego przepływu krwi do płodu i składników odżywczych. W ten sposób można uniknąć takich komplikacji ciążowych jak niedotlenienie płodu.

Zakraplacz z Ginipralom z tonu w czasie ciąży można podawać tylko w drugiej połowie, po 16-20 tygodniach ciąży. W pierwszym trymestrze ciąży lek nie jest stosowany.

Jak zwykle stosuje się Ginipral w czasie ciąży?

Mając do czynienia z faktem, że w czasie ciąży przepisano zakraplaki z Ginipralom, należy rozważyć, w jaki sposób jest stosowany. Należy zauważyć, że wszystko jest indywidualne: dawkowanie, czas i częstotliwość stosowania leku podczas noszenia dziecka ustalane są wyłącznie przez lekarza. W takim przypadku kobieta musi ściśle przestrzegać wszystkich instrukcji i terminów.

Kobietę w ciąży z zakraplaczem z Ginipralom można wyznaczyć na okres 39-41 tygodni ciąży, w celu usunięcia zwiększonej kurczliwości włókien mięśniowych macicy, stymulując początek procesu porodu. W celu dożylnego podania leku przygotowuje się wcześniej roztwór. Zazwyczaj jest to 50 mg leku, który rozcieńcza się 500 ml roztworu glukozy o stężeniu 5%. Wejdź powoli. To właśnie dawkowanie Ginipral w zakraplaczu w czasie ciąży jest najczęściej stosowane.

Dzięki wyraźnemu tonowi macicy można wskazać złożoną terapię, tj. po zakraplaczu tabletki leku Ginipral są również przepisywane kobiecie, po 2-3 godzinach po 1 tabletce, a następnie 1 po 4 godzinach. W rezultacie dzienna dawka wynosi 6 tabletek.

Czy wszystkie ciężarne kobiety przepisują kroplówkę z Ginipral?

Jak każdy lek, ten lek ma również przeciwwskazania. Wśród nich:

  • indywidualna nietolerancja;
  • nadczynność tarczycy;
  • astma oskrzelowa;
  • choroby serca i systemy wydalnicze;
  • jaskra