Magnezja w czasie ciąży jest często przepisywana. To narzędzie jest dość skuteczne w niektórych chorobach i było używane przez długi czas. Jednak nadal niektóre kobiety obawiają się kroplówki, martwiąc się o zdrowie dziecka. Rozumiem razem, dlaczego magnezja kapie w ciąży i jak jest bezpieczna.

Dlaczego umieścić magnezję w ciąży?

Kroplomierz magnezytowy w czasie ciąży jest przepisywany z groźbą przedwczesnego porodu, a także z ciężką ciążą (późną zatrucie). Stanom przedrzucawkowym towarzyszy duży obrzęk, a siarczan magnezu jest w stanie skutecznie usunąć nadmiar płynu z tkanek, zwiększając diurezę (ilość wydalanego moczu).

Obrzęk nie jest jednak głównym wskazaniem do zastosowania magnezji dożylnej podczas ciąży. W przeważającej części magnezja jest przepisywana w drugim lub trzecim trymestrze ciąży z hipertonią macicy.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Jeśli kobieta ma stan niedociśnienia (niskie ciśnienie krwi), wówczas magnezu nie można kapać, ponieważ ma działanie obniżające ciśnienie, które jest niebezpieczne dla matki i dziecka.

Nie zalecaj magnezji we wczesnej ciąży, jeśli chcesz uratować ciążę. Magnezę pokazano od drugiego trymestru, ponieważ w tym okresie wszystkie narządy są już uformowane w płodzie, a macica hipertoniczna jest znacznie bardziej niebezpieczna niż wprowadzenie magnezji.

Efektami ubocznymi magnezji są: senność, osłabienie, uczucie zaczerwienienia, niepokój, pocenie się, obniżenie ciśnienia, ból głowy, zmniejszenie częstości akcji serca. Jeśli kobieta jest zbyt mocno zmniejszona, droppery są anulowane.

Ponadto wprowadzenie magnezji jest dość bolesne. W trakcie żył kobieta odczuwa pieczenie. I to trwa długo, ponieważ za które włożyli magnezję w ciąży ponieważ magnezję podaje się bardzo powoli, aby uniknąć gwałtownego spadku ciśnienia krwi.

Magnesia w późnej ciąży

Niektóre kobiety w ciąży martwią się o negatywny wpływ magnezu, który jest przeprowadzany na krótko przed początkiem porodu. Czy otwarcie porodów szyjnych podczas porodu nie będzie problematyczne? W odpowiedzi lekarze uspokoili się, mówiąc, że magnez działa na macicę tylko w okresie, gdy jest we krwi. Zakraplacz jest anulowany na dwie godziny przed porodem, więc otwarcie szyi jest normalne.