Wiele kobiet przed początkiem ciąży nie wiedziało o istnieniu kosmówki, jej znaczeniu, a tym bardziej o prezentacji kosmówki. Najpierw dowiedzmy się, czym jest kosmita. Chorion jest zewnętrzną błoną germinalną, która po przejściu wczesnego etapu indywidualnego rozwoju płodu zamienia się w łożysko, utrwalone przez "duży przyssawkę" za pomocą licznych kosmków w wewnętrznej błonie macicy.

Zwróć uwagę, że osłona kosmków - kosmita - wykonuje kilka ważnych funkcji dla płodu we wczesnych stadiach ciąży:

  • oddechowy - zapewnia usuwanie dwutlenku węgla i przepływ tlenu z matki do płodu;
  • troficzne - zapewnia dostarczanie składników pokarmowych od matki;
  • wydalniczy - za pomocą kosmówki wyprowadzane są produkty przemiany materii; ochronny - chroni płód przed wpływami zewnętrznymi.

Co oznacza prezentacja kosmówki?

Aby zrozumieć niebezpiecznie niskie położenie kosmówki, określamy, czym jest prezentacja. Prezentacja kosmówki jest patologią ciąży, w której znajduje się w dolnej części macicy. W tym samym czasie kosmówka częściowo lub całkowicie pokrywa wewnętrzną część gardła.

Przyimek kosmówki - przyczyny

Przyczyny prezentacji kosmówki nie są jednoznaczne, ale nadal istnieją pewne czynniki, które wpływają na prezentację kosmówki: włókniaki macicy, wady rozwojowe macicy, pooperacyjne blizny maciczne, przewlekłe zapalenie macicy, występowanie kosmków podczas poprzednich ciąż, częste poronienia. Przybicie kosmówki na ścianie frontowej lub prezentacji kosmek na tylnej ścianie może również wystąpić z powodu polipów lub wielu mięśniaków. Dlatego częste wizyty u ginekologa na temat badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia pomogą uniknąć problemów związanych z możliwą previa i jej konsekwencjami podczas ciąży.

Co to jest niebezpieczna zamka kosmicznego?

Przyjęła taką klasyfikację prezentacji kosmówki. Pełna prezentacja kosmówki niebezpiecznie wypełniająca wewnętrzną szyjkę macicy. Jest również nazywany centralną prezentacją kosmówki. Taki układ jest niebezpiecznie ciężkim krwawieniem z powodu oderwania łożyska, a niedotlenienie jest niebezpieczne dla dziecka w tym czasie, dzięki czemu może on umrzeć w ciągu kilku minut.

Częściowa prezentacja kosmówki oznacza, że ​​tylko część wewnętrznej części gardła jest zablokowana. Niska częstość występowania kosmówki oznacza, że ​​kosmówka nie zachodzi na wewnętrzną część gardła, ale znajduje się w odległości mniejszej niż 3 cm od niej.

W czasie ciąży łożysko migruje przez cały czas, więc nawet pełne łożysko sprzyja porodowi może stać się normalne. Prezentacja błonki jest wskazaniem do cięcia cesarskiego, naturalny poród w tym przypadku jest wykluczony.

Przybicie kosmówki - leczenie

Nie ma leczenia dla previa jako takie, najważniejsze jest przestrzeganie środków zapobiegawczych. Najlepszą profilaktyką jest zdrowy tryb życia i regularne wizyty u lekarza, identyfikujące i kontrolujące wygląd mięśniaków i polipów przedtem co jest niebezpiecznym zamkiem kosmicznym początek ciąży. Jeśli jednak podczas ciąży wykryto prezentację kosmków kosmówkowych, konieczne jest przerwanie stosunku płciowego, ograniczenie wysiłku fizycznego do minimum, wyeliminowanie stresujących sytuacji i ograniczenie wysiłku umysłowego, podjęcie złożonego witaminy dla kobiet w ciąży i leki zmniejszające napięcie macicy, a także preparaty żelaza do zapobiegania anemii.

Regularne badania ultrasonograficzne pomogą w jakościowej kontroli obecnej sytuacji, aw trzecim trymestrze ciąży łożysko może bezpiecznie migrować i naprawić się w bezpiecznym miejscu, co prowadzi do naturalnego porodu.