Przez dziewięć miesięcy nie możesz się już doczekać momentu, w którym zabierzecie dziecko w ramiona. Każdy dzień trwa dla ciebie jako wieczności, a ostatni z nich wydaje się być nieskończony. A teraz nadchodzi długo wyczekiwany czas, ale nic się nie dzieje. Przechodzę dzień, drugi i twoje dziecko i nie zamierzam się urodzić.

Jeśli ten okres trwa dwa tygodnie, lekarz stwierdza, że ​​ciąża jest w ciąży. Ale nie panikuj od razu, nie zawsze ciężarna ciąża oznacza coś złego. Istnieje wiele powodów, dla których poród może być opóźniony. Oto niektóre z nich:

  1. Jest to ciężar matki, nastrój przyszłej matki, stan macicy i ilość zawartych w niej składników odżywczych, gęstość kości czaszki płodu. Takie perenashivanie zwane wyimaginowane i bez szkody dla dziecka nie mogą powodować.
  2. Jeśli po urodzeniu skóra noworodka wygląda na suchą, skurczoną, łuszczącą się, żółtą lub zieloną, a nie ma smaru, można postawić diagnozę - prawdziwie przełożoną ciążę. To już jest patologia. Dziecko rodzi się "przejrzałe", wygląda bardzo cienko, ma długie ręce i nogi, jego zachowanie jest niespokojne.

Jeśli wszystko jest jasne z rzekomo przełożoną ciążą, jakie są przyczyny naprawdę odroczonej ciąży?

Od razu możemy powiedzieć, że nie zostały jeszcze w pełni zbadane. Obecnie wyróżnia się: "stare" kobiety prymitywne (kobiety w wieku 30 lat i starsze), stałe zaburzenia miesiączkowania, choroby ginekologiczne i endokrynologiczne, dysfunkcję łożyska, późne zatrucie, patologię rozwojową płodu, niewystarczającą ilość glikogenu w macicy. O przyczynach opóźnionej ciąży dowiedzieliśmy się, teraz porozmawiajmy o jej objawach.

Główne cechy ciąży w ciąży to: poród nie przybył na czas;
  • żołądek nadal opada;
  • płód rośnie, z tego powodu wzrasta wysokość dolnej części macicy;
  • w badaniu płynu owodniowego znaleziono Признаки переношенной беременности ich zmętnienie i pojawienie się płatków;
  • podczas badania płodu na ultradźwięku stwierdzono, że jego zdolność do poruszania się jest zmniejszona, nie ma włosów i tłuszczu.

Zazwyczaj oznaki ciąży ciężarnej ustalane są za pomocą badania ginekologicznego, badań laboratoryjnych, ultrasonografii i amnioskopii. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona i rzeczywiście zajdziesz w ciążę, natychmiast udaj się do szpitala. Najprawdopodobniej dojdzie do decyzji o stymulacji pracy. Nie powinieneś się tego obawiać, ponieważ obok ciebie znajdą się specjaliści, którzy pomogą ci w trudnych chwilach.