orgazm łechtaczki podczas ciąży Jak wiadomo, fizjologiczne aspekty kobiecego ciała z początkiem ciąży praktycznie nie różnią się od kobiet nie będących w ciąży. Dlatego w tym okresie kobieta jest zdolna, jak poprzednio, do doświadczania satysfakcji seksualnej. Jeden z tych typów można nazwać orgazmem łechtaczki, który może wystąpić w czasie ciąży. Opowiemy o tym szczegółowo i spróbujemy ustalić, czy orgazm łechtaczki jest szkodliwy w czasie ciąży i czy można go przetestować w danym okresie.

Czym jest podniecenie seksualne?

Aby zrozumieć, co zwykle nazywa się słowem "orgazm", krótko rozważymy, co dzieje się z kobietą z intymnym podnieceniem.

Przede wszystkim jest przypływ krwi do naczyń miednicy małej, które obficie zaopatrują organy rozrodcze. W rezultacie łechtaczka pęcznieje, nieznacznie zwiększa swój rozmiar. Jednocześnie obserwuje się stres w warstwie mięśniowej szyjki macicy i samej macicy, co prowadzi do niewielkiej zmiany jej położenia. Gruczoły Bartholina w przedsionku wydzielają tajemnicę, - środek smarny, który zmniejsza tarcie podczas stosunku płciowego.

Czy podczas ciąży mamy orgazm łechtaczki?

Jeśli kobieta nie ma przeciwwskazań do współżycia seksualnego podczas noszenia dziecka, o czym lekarz zwykle ostrzega, wówczas można zastosować tę metodę przyjemnej przyjemności. Biorąc pod uwagę fakt, że w czasie ciąży zwiększa się objętość krwi krążącej w małej miednicy, niektóre kobiety zaczynają odczuwać satysfakcję nawet przy delikatnym masażu tej strefy erogennej.

Orgazm łechtaczki można odczuć zarówno we wczesnej, jak i późnej ciąży. W tym ostatnim przypadku należy pamiętać, że lekarze w drugiej połowie trzeciego trymestru, po około 30-32 tygodniach, całkowicie zalecają powstrzymanie się od związków intymnych, aby zapobiec poród przedwczesny.

Seks może również być zabroniony. krótkie terminy w szczególności u kobiet z nawykowym brakiem pochwy lub zaburzeniami związanymi ze zmianami w łożysku.