Ciąża jest dość skomplikowanym procesem niosącym dziecko, gdy kobieta przechodzi silną restrukturyzację hormonalną i fizjologiczną. Z tego powodu osłabione są mechanizmy obronne organizmu i możliwe są różne niepowodzenia - nudności, wymioty, alergiczny nieżyt nosa. Przynoszą jednak dyskomfort kobiecie bez wpływu na przebieg ciąży.

Niestety, wraz z toksycznością krwawienie nie jest rzadkością w pierwszej połowie ciąży. Zjawisko to występuje często we wczesnym stadium - około jednej trzeciej kobiet w ciąży i nie zawsze mówi o patologii. Jednak czasami krwawienie prowadzi do smutnych konsekwencji, więc takie wydzielanie z dróg rodnych powinno zaalarmować zarówno samą kobietę, jak i jej ginekologa.

Naturalne krwawienie podczas ciąży: przyczyny

Na początek rozważ przyczyny naturalnego krwawienia we wczesnej ciąży:

  1. Często kobiety, które nie wiedzą o nowo narodzonych w ich życiu, wyróżniają się kilkoma kroplami krwi z pochwy. Takie małe krwawienie w pierwszym miesiącu ciąży występuje podczas przyłączania płodowego jaja do wewnętrznej powłoki macicy. Niektóre elementy śluzu w tym procesie są odrzucane i występuje niewielkie wyładowanie koloru czerwonego lub brązowo-brązowego. Kobieta może być również zaniepokojona krótkotrwałym, niskim bólem brzucha.
  2. Powstałe krwawienie w 4. tygodniu ciąży nie zawsze mówi również o patologii. To jest dokładnie czas, kiedy kobieta zwykle rozpoczyna miesiączkę w stanie "przed ciążą". Hormony odpowiedzialne za utrzymanie ciąży przerywają normalny cykl i małe ilości krwi są uwalniane. Nawiasem mówiąc, takie przydziały można powtarzać do drugiego trymestru, a kobieta nie zdaje sobie sprawy z jej pozycji.
  3. Krwawienie w pierwszym trymestrze ciąży jest możliwe z powodu intensywnego dopływu krwi do rosnącej macicy. Pojawia się żylaki, zwiększając erozję szyjki macicy, polipy w kanale szyjki macicy. Zwykle zjawiskom tym nie towarzyszy ból, a leczenie nie jest wymagane.

Przyczyny krwawienia we wczesnym okresie ciąży, grożąc

Jednak najczęściej krwawienie we wczesnej ciąży sugeruje procesy, które stanowią realne zagrożenie dla życia zarówno zarodka, jak i matki.

Jednym z najbardziej krytycznych w tym zakresie są pierwsze dwa miesiące. Czasami krwawienie występuje w 5 tygodniu ciąży. W tym czasie jest układanie krwiotwórczego układu zarodka. Jeśli matka i dziecko mają konflikt immunologiczny, może dojść do poronienia. Występuje wydzielina krwi, podobna do menstruacji. Towarzyszy im ból w dolnej części brzucha. Jeśli kobieta nie zadzwoni po karetkę lub nie zgłosi się do ginekologa, prawdopodobnie nie uda się uratować ciąży. Krwawienie z macicy w czasie ciąży wzrośnie, zacznie boleć skurcze, pojawią się skrzepy krwi - poronienie już się pojawia.

Przyczyną krwawienia w 6. tygodniu ciąży może być ektopowe zajęcie zarodka. Dzieje się tak, gdy zapłodnione jajo z jakiegokolwiek powodu nie wpada do macicy, ale pozostaje w jajowodach. Jest wzrost i rozwój zarodka, rośnie. Jeśli ta patologia nie zostanie wykryta w czasie w sali badania USG, nastąpi pęknięcie rury, krwawienie z wczesnej ciąży pojawiają się krwawe zrzuty. Kobieta powinna zostać natychmiast hospitalizowana w celu szybkiego usunięcia jajowodu. W przeciwnym razie może rozwinąć się zapalenie otrzewnej, co doprowadzi do śmierci. Krytyczne znaczenie ma również w pierwszym trymestrze 7 i 8 tygodni.

W każdym razie, w przypadku krwawienia we wczesnym okresie ciąży, oczekująca matka potrzebuje hospitalizacji. Prawdopodobnie kobieta nie będzie w stanie samodzielnie rozpoznać wydzieliny, która nie stanowi zagrożenia dla jej i płodu. Dzięki szybkiej pomocy medycznej możesz uniknąć poronienia. Zmniejszenie krwawienia podczas ciąży pomoże zmniejszyć napięcie zakraplacza macicy, leków hormonalnych, a także odpoczynku fizycznego i seksualnego.