Napój z kwaśnego mleka Tang wytwarzany jest z mleka krowiego lub koziego ze specjalnymi drożdżami i słoną wodą. Jest gazowany i niegazowany i jest uważany za najlepszy wygaszacz pragnienia. Opalenizna jest podobna na receptę do powietrza i najczęściej występuje na Kaukazie iw Azji Środkowej. Miejscem narodzin tego pożytecznego napoju jest Armenia, gdzie sekretna receptura przekazywana była z pokolenia na pokolenie, która dotarła do Rosji dopiero w XIX wieku.

Napój mleczny o smaku kwaśnym: szkoda i korzyści

Na początek określimy, czy picie opalenizny jest przydatne? Ten produkt zawiera wiele kwasów mlekowych i białek, które pomagają w normalnym funkcjonowaniu wszystkich narządów. Z tego powodu szczególnie zaleca się stosowanie go dla osób, które są zaangażowane w ciężką pracę fizyczną i sportowców. Tan ma również właściwości bakteriobójcze i pomaga zabić szkodliwą mikroflorę w jelitach. Ten napój jest bardzo dobry do leczenia kaca. Doskonale przywraca równowagę wodno-solną w ludzkim ciele, usuwa bóle głowy i dodaje sił. Tan pomaga poprawić trawienie i zwiększa apetyt. Przy stałym stosowaniu, ze względu na aktywne mikroorganizmy wchodzące w skład napoju, leczone są zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Lekarze zalecają picie do półtora litra sfermentowanych produktów mlecznych dziennie, co pomoże zapomnieć o problemach z jelitami, żołądkiem i wzmocni układ odpornościowy. Tan pomoże zachować młodość skóry, ponieważ zawarte w niej białko jest głównym materiałem budującym ciało. Zużycie tego napoju z kwaśnego mleka pomoże schudnąć, ponieważ w nim tylko 21-26 kcal na 100 ml.

Jednak tang może również zaszkodzić ciału. Nie zaleca się picia dla osób, które mają zwiększoną kwasowość w żołądku. A z powodu obecności w niej soli, nie powinny być nadużywane przez ludzi z wysokim ciśnieniem krwi i chorobą nerek.

Jak sprawić, by napój był opalony?

Oferujemy klasyczną recepturę napoju tan.

Składniki:

 • jogurt lub katyk (lub inny sfermentowany napój mleczny, na przykład kefir lub jogurt);
 • woda mineralna lub przegotowana;
 • sól;
 • pikantne zioła (opcjonalnie).

Gotowanie

Wlać matsoni lub katyk do garnka, stopniowo dodawać wodę mineralną, nie zapominając o ciągłym mieszaniu. Sól do smaku i dodaj przyprawy. Pić tan, wykonany zgodnie z klasyczną recepturą jest gotowy!

Inne opcje gotowania dla opalenizny

Istnieje kilka innych sposobów na opaleniznę w domu. Możesz dowolnie zmieniać skład składników i przypraw. Oczywiście ten napój będzie inny od tego, co jest sprzedawane w sklepie, ponieważ każdy producent ma swój własny przepis.

Tan - pierwszy przepis

Składniki:

 • kefir bifidubaktywny - 0,5 l;
 • zimna woda - 300 ml
 • sól i przyprawy do smaku.

Na patelnię wlać bifidubaktywowany kefir, dodać zimną przegotowaną wodę, posolić do smaku i ubić blenderem. Zamiast zwykłej wody można wlać wodę mineralną. Ta opalenizna musi być płynna. W napoju do smaku dodaj różne pikantne zioła: tymianek, oregano, koper, pietruszkę lub bazylię. Wzmacniają one jedynie właściwości bakteriobójcze. Niektóre dodają do napoju świeży lub kiszony ogórek i czosnek.

Tan - drugi przepis

 • kefir - 1l;
 • zimna woda mineralna - 1 l;
 • Jak zrobić napój do picia
 • sól, mięta i inne przyprawy do smaku.

Kefir rozcieńcza się zimną wodą mineralną w stosunku 1: 1, dodaje sól do smaku i świeżą miętę, ubij mieszarką, a zamiast zwykłej soli kuchennej jeszcze bardziej przydatne będzie dodanie oczyszczonej soli morskiej.

Tan można spożywać natychmiast, można podać trochę podstawki, ale zaleca się przechowywanie jej w lodówce przez nie więcej niż trzy dni. Jest on używany jako podstawa okroshka i dodaj do ciasto naleśnikowe . Okroshka z opalenizną jest po prostu cudowna, poza tym udowodniono, że krojenie warzyw lepiej wypełniać produktami z kwaśnego mleka!