Dieffenbachia, naturalne siedlisko to wilgotny las deszczowy, jest niezwykle popularną rośliną wewnętrzną, ponieważ doskonale oczyszcza powietrze, jest estetycznie atrakcyjna i stanowi doskonałą dekorację wnętrza każdego domu i biura. Jednak, pomimo wszystkich pozytywów, ma jedną bardzo nieprzyjemną cechę - sok z jego liści jest trujący, dlatego jeśli masz zwierzęta, które uwielbiają gryźć rośliny, powinieneś ograniczyć ich dostęp do krzewu, w przeciwnym razie wszystko może się bardzo źle skończyć.

Warunki przetrzymywania

Pod opieką diffenbachia stosunkowo bezpretensjonalny. Najważniejsze jest, aby odtworzyć warunki, które są jak najbardziej zbliżone do naturalnego - ciepło, jasne światło i wilgotność:

 • temperatura w pomieszczeniu zawierającym difenbachię powinna wahać się w granicach 20-25 ° C, a zimą nie powinna spaść poniżej 17 ° C;
 • wilgotność powietrza powinna wynosić co najmniej 60%;
 • oświetlenie powinno być jasne, ale rozproszone, zwłaszcza w ciepłym sezonie. Latem ekspozycja na liście diffenbahii bezpośredniego światła słonecznego może spowodować poparzenie. Zimą przeciwnie, nie ma wystarczającej ilości światła i wymagane jest dodatkowe oświetlenie.
Problemy opieki nad diffenbachią

Często właściciele krzewów napotykają na różne problemy, które nieuchronnie towarzyszą ich uprawie. Tak więc diffenbahia może żółknąć, wysuszyć i zwijać liście, zgnić łodygi i korzenie, a nie ich toksyczność może być narażona na szkodniki.

Ze wszystkich wyżej wymienionych problemów najczęściej występuje żółknięcie liści. Początek tego procesu w żadnym przypadku nie może być zignorowany, w przeciwnym razie zacznie aktywnie rozprzestrzeniać się i prowadzić do śmierci rośliny.

Hodowcy kwiatów, skrupulatnie przestrzegając zaleceń dotyczących pielęgnacji i pielęgnacji, czasami zastanawiają się, dlaczego liście dieflenbachii stają się żółte i suche i co z tym zrobić?

Dlaczego diffenbachia zmienia kolor na żółty?

Zastanów się nad głównymi przyczynami zmiany koloru liści tej rośliny:

 1. Jasne słońce . Jak wspomniano powyżej, bezpośrednie światło słoneczne może powodować oparzenia delikatnych liści dieffenbachii. Dlatego, jeśli znajduje się tam, gdzie jasne światło jest nieuniknione, na przykład przy południowym oknie lub na loggii, wtedy w ciepłym sezonie należy zadbać o cieniowanie.
 2. Nadmierne podlewanie . Nadmierna wilgotność powoduje zgniliznę korzeni. Prowadzi to do zakłóceń w odżywianiu rośliny, aw konsekwencji żółknięcia i opadających liści.
 3. Suchość powietrza . Niska wilgotność w pomieszczeniu, szczególnie w zimnych porach, kiedy działa centralne ogrzewanie, prowadzi do tego, że końcówki liści żółkną i stają się suche w dieffenbachii.
 4. Niska temperatura powietrza . Roślina ta kategorycznie nie przyjmuje zimna, więc w niskich temperaturach liście zaczynają żółknąć i umierają.
 5. Śruby . Diffenbachia potrzebuje świeżego powietrza, ale w ogóle nie akceptuje zimnych wiatrów i przeciągów.
 6. Wysoka twardość wody. Lepiej jest podlewać krzew miękką, oczyszczoną lub przegotowaną wodą.
 7. dlaczego liście powodują dieffenbachię
 8. Brak przestrzeni . Jeśli system korzeniowy urósł tak bardzo, że staje się ciasny w doniczce, powoduje to, że dolne liście dieffenbachii zmieniają kolor na żółty. Roślinę należy przesadzić z dużą pojemnością.
 9. Zakażenie szkodnikami , na przykład przędziorka prowadzi do pojawienia się żółtych plam na liściach dieffenbachii.

Tak więc, jeżeli liście żółkną w dieffenbachii, należy ponownie zwrócić uwagę na warunki jej utrzymania, na poprawienie opieki i ewentualnie na podjęcie środków w celu zwalczania szkodników i chorób.