Ampelnaya dichondra jest wiecznie zieloną rośliną z rodziny convolvulata. Jego nazwa otrzymała za owoce w postaci kapsuły dwukomorowej. Dichondra z greki oznacza dis - "dwa" i chondros - "ziarno".

Rozwijaj Dichondrę jako ozdoba amuletu , ponieważ jego pełzające pędy osiągają długość jednego i pół metra, tworząc piękne wiszące zielone wodospady.

Jak siać ampel dichondra?

Uprawa nasion dichondry jest możliwa, tylko musisz wcześniej zdobyć nasiona. Nasiona wysiewa się w środku zimy, ale nie później niż w lutym. Aby to zrobić, potrzebujesz pojemników z wilgotnym podłożem glebowym, nawodnionym stymulatorem wzrostu.

Nasiona nie muszą być głęboko osadzone, tylko pogłębić je o pół centymetra. Stosuje się 10 g nasion na metr kwadratowy. Pudełka z nasionami mogą znajdować się w temperaturze pokojowej w rozproszonym świetle dziennym. Pędy pojawią się około tygodnia później.

Sadzenie ampelnoe dichondra i pielęgnacja roślin

Dopiero po około 100 dniach dichondra uzyska oczekiwany efekt dekoracyjny. Jeśli planujesz uprawiać go w glebie na otwartych klombach, rozsadź sadzonki w odległości 35 cm od siebie. W doniczkach można sadzić roślinę bardziej zwartą.

Ampułki Dichondry nie wymagają kompleksowej opieki. Jest to dość bezpretensjonalne i proste. Dla niej ważna jest wilgotna i lekko kwaśna gleba. Jeśli hodujesz rośliny w doniczkach lub donicach, musisz zapewnić dobry drenaż, ponieważ roślina nie toleruje stojącej wilgoci.

Podlewanie odbywa się metodą korzeniową, ważne jest, aby nie zapominać, aby robić to regularnie i na czas. Dwa razy w ciągu lata dichondra musi karmić rozpuszczalny, kombinowany nawóz. Aby nie palić liści w tym samym czasie, po ich karmieniu trzeba je wlać czystą wodą.

W przypadku chorób i szkodników roślina jest dość stabilna. Aby nie zmniejszać odporności, nie trzeba łączyć dichondry z petunią i innymi jednorocznymi.

dichondra ampelous sadzenia i opieki

Aby stworzyć piękną koronę, dichondra musi być okresowo cięta. W zimie donice można umieścić w ogrodzie zimowym lub innym chłodnym miejscu. Jeśli roślina rośnie na otwartej ziemi, wykopane krzewy z kłączami powinny być przetransportowane do piwnicy na zimę, gdzie pozostaną w zawieszonej animacji do wiosny.

Jeśli przenosisz garnki i doniczki do domu na zimę, po raz pierwszy musisz często spryskiwać roślinę, aby się zaaklimatyzowała. Umieść go na słonecznym parapecie, regularnie nawilżaj ziemię.