Jeśli chcesz wyhodować prawdziwy wodospad zieleni, to powinieneś zwrócić uwagę na ampel dichondra. Może być stosowany do dekoracji wnętrz i ogrodu. Jest to możliwe dzięki temu, że jest bezpretensjonalne dla warunków wzrostu, a także odporne na szkodniki i choroby .

Ta roślina jest rozmnażana na kilka sposobów. W tym artykule przyjrzymy się, jak uprawiać ampelnoe dichondra z nasionami w domu.

Rosnące amichaeum dichondra z nasion

Aby hodować dichondrę, konieczne jest przygotowanie jej pojemności i gleby. Lepsze do tych celów są wydłużone, wąskie garnki wykonane z drewna, ponieważ są one dogodnie pokryte szkłem na górze. Z gleb najlepiej nadają się gliny o słabej lub neutralnej kwasowości, a przed wylaniem gleby do zbiornika do sadzenia konieczne jest ułożenie drenażu na jego dnie. W tym celu nadają się łamane odłamki, duże kamyki lub piasek rzeczny ułożony w warstwie o grubości 1 cm.

Natychmiast przed sadzeniem nasiona należy namoczyć w roztworze dowolnego stymulator wzrostu (na przykład: "Epin-Extra" lub "Kornevin"). Siać dichondrę należy zaplanować na koniec stycznia - początek lutego. Aby to zrobić, wystarczy rozproszyć nasiona na powierzchni ziemi i posypać niewielką ilością ziemi (warstwa nie może być większa niż 5 mm).

Następnie zwilżyć lądowanie, ale nie przez wylewanie ziemi, ale przez spryskiwanie wodą pistoletu natryskowego. Dalej w doniczce powinno tworzyć się warunki szklarniowe. Aby to zrobić, przykryj szkłem lub rośnie ampelous dichondra polietylen, pozostawiając niewielki wlot powietrza.

Następnie umieszczamy go w ciepłym miejscu, gdzie temperatura powietrza wynosi + 22-25 ° С. Uprawy muszą być regularnie nawadniane, do wody można dodać trochę stymulanta wzrostu.

Jeśli stworzyłeś odpowiednie warunki, to za 7-10 dni będziesz miał kiełki. Następnie należy je stopniowo utwardzać świeżym powietrzem. Po półtorej miesiąca pojawią się pierwsze prawdziwe liście. Teraz sadzonki można rozbić na pojedyncze doniczki (o średnicy 10 cm) W pierwszym roku dihidry rosną powoli, ale latem można je przeszczepić na otwartą ziemię lub wziąć doniczkę z rosnącym kwiatem na zewnątrz. Wraz z nadejściem chłodu młoda roślina jest lepiej usuwana w domu, aby zapewnić jej wystarczającą ilość światła i wilgoci.

Uprawa dichondry z nasion to dość długi i pracochłonny proces (w porównaniu z przeszczepem). W końcu w tym okresie bardzo ważne jest robienie wszystkiego poprawnie, aby w przyszłości Twoje piękno było bujne i zdrowe.