pieluszki dla noworodków W przeciwieństwie do swoich matek i babć, współczesne młode matki używają wielu różnych urządzeń zaprojektowanych do opieki nad noworodkami, które ułatwiają im życie. Tak więc prawie żadna nowa mamusia nie może sobie poradzić bez chłonnych pieluszek, które są dziś tak popularne.

W asortymencie sklepów z artykułami dla dzieci i aptek można znaleźć szeroką gamę różnych produktów higienicznych zaprojektowanych w celu ochrony wycieków odzieży i pieluszek dziecka, a także odprowadzania wydzieliny i wilgoci z delikatnej skóry dziecka i zapobiegania podrażnieniom.

Ponieważ wszyscy mają swoje zalety i wady, młodzi rodzice mogą się zdezorientować przy wyborze tego przydatnego urządzenia. W tym artykule dowiesz się, które pieluchy dla niemowląt najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak wybrać pieluchy dla noworodków?

Produkty chłonne przeznaczone do higieny osobistej niemowląt różnią się kształtem i wyglądem, rozmiarem i czasem możliwego użycia. Dzisiaj popularne są pieluchy wielokrotnego użytku dla noworodków, czyli majtki wykonane z nieprzemakalnego materiału oddychającego, w które wkładane są specjalne wkładki. Zmieniają się w miarę wypełniania, a używane zakładki są wymazywane i mogą być ponownie użyte.

Niemniej jednak większość młodych mumii preferuje zwykłe pieluchy chłonne, które należy wyrzucić natychmiast po użyciu. Są one produkowane w postaci zwykłych pieluszek z zapięciem na rzep lub majtek, jednak te ostatnie są stosowane nie wcześniej niż masa ciała niemowlęcia sięga 6 kilogramów.

Jednorazowe pieluchy dla najmniejszych dzieci, które niedawno urodziły się powinny być wybrane zgodnie z następującymi zaleceniami:

 1. Jest bardzo dobrze, jeśli pieluszki są wyposażone w specjalny dekolt pępkowy. Rana pępowinowa dzieci może się wyleczyć w ciągu kilku tygodni, a podczas tego czasu w żaden sposób nie należy go pocierać.
 2. Zawsze zwracaj uwagę na wytyczne dotyczące rozmiarów wskazane na opakowaniu. Jeśli rozmiar pieluchy zostanie wybrany niewłaściwie, nie będzie on w stanie zapewnić niezbędnej ochrony przed wyciekiem lub ocieje delikatną skórkę okruchów.
 3. Odpowiednio dobrana pieluszka powinna mieć szeroką elastyczną opaskę umiejscowioną na plecach dziecka, tak aby była jak najbliżej ciała dziecka.
 4. Wszelkie produkty higieniczne dla noworodków powinny być wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów "oddychających".
 5. Na koniec nie powinieneś preferować pieluszek, których powierzchnia jest nasycona różnymi płynami lub przetworzonymi perfumowanymi zapachami. Obecność takich składników tylko zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej.

Jak często powinienem zmieniać pieluchy dla noworodka?

Małe dzieci bardzo szybko denerwują się w okolicy pośladków i narządów płciowych, więc trzeba często zmieniać pieluchy. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w której dziecko zaatakowało - aby natychmiast usunąć brudny produkt higieniczny. W innych przypadkach częstotliwość zmiany pieluchy określa się w zależności od wieku niemowlęcia:

 • okruchy od urodzenia do 2 miesięcy nie mogą pozostać w tej samej pielusze dłużej niż 2-3 godziny z rzędu, zaleca się sprawdzać jej napełnianie co pół godziny;
 • jeżeli dziecko ma 2 miesiące, ale nie ma 6 lat, częstotliwość zmiany produktów higienicznych można zwiększyć do 1 raz w ciągu 4-6 godzin;
 • Wreszcie, po 6 miesiącach, pieluchy zmieniają się podczas wypełniania.
 • Na tej podstawie można określić, ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek. Tak więc, dla nowo narodzonego dziecka, należy kupować produkty higieniczne w ilości 8-10 sztuk dziennie.

jak wybrać pieluchy dla noworodków Najlepsza ocena pieluchy dziecięcej

Według większości pediatrów i młodych matek najlepsze wśród pieluch dla noworodków są:

 1. Fixies New Life, Germany.
 2. Merries, Japonia.
 3. Huggies Newborn, Republika Czeska.
 4. Goon Newborn, Japonia.
 5. Libero Baby Soft, Francja.
 6. Pampers New Baby Dry, Polska.