Czas jest ulotny, więc chcę zostawić wspomnienie wspaniałych chwil życia. Oczywiście jest wiele sposobów na wychowanie dziecka - zdjęcia, filmy, rysunki, opowiadania itp. Ale możesz też śledzić wzrost dziecka za pomocą odlewu rączki lub nogi. To wrażenie pozostanie przez wiele lat i doskonale udekoruje wnętrze w mieszkaniu.

W sklepach dziecięcych można znaleźć zestawy do modelowania, ale ich ceny są dość wysokie. Dlatego, aby zaoszczędzić, możesz zrobić dziecku kopie własnych rąk z improwizowanych i niedrogich środków.

Forma słonego ciasta

Bardzo dobry i niedrogi materiał do modelowania - solone ciasto. Zdolność do pieczenia i wyrabiania ciasta tutaj nie jest konieczna. Aby przygotować wrażenie, które będzie potrzebne:

  • 2 szklanki mąki;
  • 1 szklanka soli;
  • ¾ szklanka wody.

Ugniataj ciasto i rozwałkuj gruby placek. Pozwól dziecku umieścić rączkę lub nogę na środku tortu i przyciśnij ją gdzieś do środka. Jeśli dziecko nadal jest dość małe, pomóż mu i naciśnij sobie rączkę lub stopę. Upiec ciasto w nagrzanym piekarniku przez 1,5 - 2 godziny.

Odlew gipsowy

Aby to zrobić, kup paczkę gipsu w sklepie ze sprzętem, wymieszaj z wodą, przestrzegając proporcji wskazanych na opakowaniu. Umieść niewielką warstwę plastra w jednorazowej płytce. Gdy mieszanina wyschnie, możesz pozostawić odbitki. Umieść talerz w chłodnym, suchym miejscu i poczekaj, aż stwardnieje.

Forma z gliny

Oddane ręce i stopy dziecka mogą być wykonane z gliny, która jest sprzedawana w sklepach dziecięcych. Jest to specjalna glina do kreatywnego rzemiosła, jest bardziej miękka niż naturalna. Tutaj wszystko jest bardzo proste - zagnieść glinkę, nadać mu pożądany kształt i zrobić wrażenie swojej stopy lub dłoni.

Przesyłaj za pomocą gotowego zestawu

Jeśli w końcu nie masz czasu, aby rozejrzeć się za dostępnymi materiałami, przejdź do sklepu i kup zestaw dziecięcych zdjęć. Instrukcje do tego zestawu szczegółowo opisują, jak zrobić dziecku rękę. Materiały dostarczone w zestawach są bardzo jasne i piękne, można również dołączyć akcesoria do dekoracji produktu.

Rejestracja odlewów dziecięcych

Oprócz zrobienia wrażenia, musi być pięknie udekorowany. Jest tu wiele opcji, najważniejsze jest to, aby dołączyć do fantazji i dać upust wszystkim pomysłom. Ale istnieje kilka uniwersalnych sposobów projektowania swojego rzemiosła:

1. Przedszkole fotograficzne z odlewem .

Zrób zdjęcie dziecka i gotowego obsady. Weź dowolną ramkę i wytnij kawałek kartonu, który do niej wejdzie. Przyklej fotografię na tekturze, odlaj i pomaluj. Możesz zawiesić ramkę na ramie ze szpitala, pierwszego sutka, butów itp.

2. Zawieszenie z odlewem.

Wykonując odlew ciasta, wykonaj otwór ze słomką, gdy jest miękka. Postaraj się, aby dziura nie była zbyt blisko krawędzi, w przeciwnym razie może spaść część. Daj ciastu interesujący kształt (gwiazda, serce, owal, koło, kwadrat itp.) Jeśli ciasto jest wykonane z nierównej powierzchni, wtedy gdy jest upieczone i schłodzone, możesz dać różne obrazy do wypukłości. Aby to zrobić, weź zwykły marker i narysuj truskawki, czereśnie lub różne owady - pszczoły, motyle. Możesz uporządkować według obsada rączki i nóg dziecka o której porze roku urodziło się dziecko. Zawieś obsadę na wstążce.

3. Statuetka z dłonią lub stopą .

Wykonując odlew, spróbuj przesuwać go wzdłuż konturu ciasta, gipsu lub gliny. Wtedy dostaniesz prawdziwe dziecko dłoni lub stopy. Otwórz go farbą w puszce z metalu lub brązu. Pomyśl o podstawie, na której wydruk będzie zlokalizowany. Podstawą może być plastikowy kubek. Przykryj farbą tego samego lub innego koloru. Wykonaj napis "piedestał" z datą produkcji odlewu. Aby to zrobić, przygotuj szablon z żądanymi liczbami. Przymocuj go do kubka i pomaluj farbą. Okazuje się miniaturową statuetką.