dlaczego czkawka dziecka Wiele młodych matek bardzo interesuje się tym, dlaczego dziecko często czknie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W większości przypadków pojawienie się czkawki nie jest przejawem jakiejkolwiek patologii.

Dlaczego często czai się dziecko?

Czasami, aby zrozumieć, dlaczego dziecko często czkawki jest dość problematyczne, ale główne powody to:

Bardzo często matki zastanawiają się, dlaczego dziecko czai się natychmiast po karmieniu. Wynika to z faktu, że podczas karmienia przez butelka wraz z mieszaniną dziecko połyka dużo powietrza.

Kolejnym powodem może być banalne objadanie się. Ze względu na to, że żołądek jest nadmiernie rozciągnięty, z nadmiaru pokarmu, ten ostatni naciska na przeponę, co prowadzi do jej zmniejszenia.

Jak prawidłowo leczyć czkawkę?

Młode matki, kiedy po raz pierwszy spotykają się z taką sytuacją, po prostu nie wiedzą, co zrobić, gdy dziecko często ma czkawkę, a gdy dziecko zaczyna czkawkę natychmiast po jedzeniu, należy wziąć ją za ręce i trzymać w pozycji pionowej. W takich pozycjach powietrze uwięzione w żołądku z pokarmem szybko gaśnie. Znakomicie pomaga pozbyć się płynu czkawka. Daj dziecku trochę drinka, a czkawka minie natychmiast.

Sprawdź jeszcze raz, czy dziecko jest zimne. Aby to zrobić, poczuj jego dłonie, jeśli są zimne - noszą okruchy cieplejsze dziecko często czknie lub przykryj kocem.

Upewnij się, że dziecko spożywa tyle żywności, ile potrzebuje. Jeśli niemowlę jest karmione mlekiem matki, należy zachować przerwę między karmieniem.

W ten sposób, przestrzegając powyższych zasad, matka będzie mogła szybko pozbyć się czkawki w okruchach i uniemożliwić jej ponowne pojawienie się. Jeśli żadna z powyższych metod nie pomaga - skontaktuj się z pediatrą w celu uzyskania pomocy. Być może czkawka u dziecka - przejaw zakłócenia normalnej pracy układu nerwowego.