Życie mamy stało się o wiele łatwiejsze wraz z pojawieniem się pieluch, ale od czasu do czasu media przyczyniają się do "latania w maści", informując, że jednorazowe pieluchy mogą niekorzystnie wpływać na funkcję płodności w przyszłości. Dlatego młodzi rodzice często zastanawiają się, czy pieluchy mogą być noszone dla chłopców.

Jakie pieluchy są lepsze dla chłopców?

Nowoczesna pieluszka składa się z dwóch warstw: chłonnej (celuloza i żel) oraz wodoodpornej (poliestrowej i poliuretanowej). Dzięki tej kompozycji pieluchy zmniejszają kontakt delikatnej skóry dziecka z wilgocią, zapobiegają tarciu i pojawieniu się pieluszkowego zapalenia skóry (podrażnienie skóry w okolicy krokowej). Kupując pieluchy dla chłopców, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • wybierz pieluchy ściśle według wagi dziecka;
  • zwracać uwagę na integralność opakowania i okres przydatności do spożycia produktu;
  • Wybierz sprawdzonych producentów.
Mity na temat pieluchy
  1. Każdy pediatra może potwierdzić fakt, że produkcja plemników u chłopców rozpoczyna się w wieku 7-8 lat, więc pieluchy nie mogą niekorzystnie wpływać na chłopców i powodować niepłodności w przyszłości.
  2. Pieluchy zapewniają pozycję stawów biodrowych dziecka podobnego do pozycji w "swobodnym powijaniu", co jest zalecane przez pediatrów na całym świecie, więc nie mogą zginać nóg niemowląt.
  3. Pieluchy nie przeszkadzają w szkoleniu dziecka do garnuszka, problem ten występuje również u dzieci, których matki nie używały jednorazowych pieluch. Najprawdopodobniej nie nadszedł jeszcze czas, kiedy dziecko nie chce być zamoczone.

Rodzice, którzy zastanawiają się, czy pieluchy są szkodliwe dla chłopców, powinni przestrzegać prostych zasad, które sprawiają, że dziecko czuje się dobrze.

  • nie używaj pieluch dla nowonarodzonych chłopców dłużej niż 4 godziny;
  • regularnie układaj kąpiele powietrzne na 10-15 minut pomiędzy wymianą odzieży z pieluch;
  • smaruj skórę dziecka specjalnym kremem pod pieluszką.
  • Czy pieluchy są szkodliwe dla małych chłopców?

Jak prawidłowo nosić pieluchę?

Niektóre matki obawiają się, jak prawidłowo nosić pieluchę, aby nie zakłócać pozycji męskiego narządu. Nie ma w tym żadnej specjalnej metodologii, główną zasadą jest to, że wszystko leży w jego naturalnej pozycji i jest skierowane w dół. Jeśli prawidłowo wybierzesz rozmiar pieluchy, biorąc pod uwagę ciężar dziecka, wówczas dziecko będzie wygodne i położy się, aby usiąść i czołgać się w pieluszce. Nie zapomnij wyprostować gumek na pielusze, aby nie ocierały skóry dziecka, a także upewnij się, że zapięcia na rzep nie są zbyt mocno zapięte (powinno być dwa palce między pieluszką a brzuszkiem).