Placki ziemniaczane z mięsem są daniem kuchni białoruskiej. Czasami nazywa się to dranikami. To naleśniki ziemniaczane nadziewane farszem mięsnym (najczęściej wieprzowym). To danie jest bardzo smaczne i satysfakcjonujące, a przez to popularne nie tylko na Białorusi, ale także na Ukrainie, w Rosji, Mołdawii i innych krajach Europy Wschodniej. W kuchni żydowskiej jednym z ulubionych dań są również naleśniki ziemniaczane z mięsem mielonym (naturalnie mięso nie jest wieprzowe, ale na przykład cielęcina, kurczak lub mięso z indyka).

Jak gotować klopsiki bez mięsa?

Ziemniaki są obrane i wcierane na średniej tarce. Następnie do uzyskanej masy dodać jaja kurze (w ilości 1 jajka dla 4-5 średniej wielkości ziemniaków) i niewielką ilość mąki pszennej. Wszystko jest dokładnie wymieszane i można je ugotować (bez mięsa mielonego).

Jak zrobić deruny? Ogrzewamy olej roślinny lub tłuszcz wieprzowy na patelni (można przykryć gorącą patelnię kawałkiem słoniny). Formujemy placki ziemniaczane z dużą łyżką. Smażyć po obu stronach. Oczywiście lepiej jest używać tłuszczu lub tłuszczu - wtedy kotlety ziemniaczane będą raczej upieczone niż pieczone, a ta metoda obróbki cieplnej produktów jest korzystniejsza.

Placki ziemniaczane z mięsem

My jednak mówimy o klopsikach. W tym przypadku konieczne jest gotowanie mięsa mielonego, można z cebulą, suchymi przyprawami i pokruszonym czosnkiem. Lepiej jest przygotować go przed manipulowaniem ziemniakami, aby ten ostatni nie miał czasu na ściemnienie. Siekana cebula na mielone może być wstępnie spasserovat.

Schemat działania jest następujący. Najpierw rozprowadź pierwszą warstwę masy ziemniaka-jajka-mąki na rozgrzanej, posmarowanej patelni łyżką, zmiażdż ją i rozłóż na środku bryłę mięsa mielonego, która powinna zostać lekko wyrównana, ale nie do krawędzi pierwszej warstwy. Następnie ponownie ułożyć warstwę pasty ziemniaczanej i zmiażdżyć wzdłuż krawędzi. Smażyć po obu stronach. Okazuje się, płaskie, okrągłe ciasto ziemniaczane z nadzieniem mięsnym. Podawać z mięsem mielonym, zwykle z kwaśną śmietaną.

Deruny z mięsem w doniczkach - przepis

Przedstawiamy więc przepis na placki ziemniaczane z mięsem.

Składniki:

W przypadku naleśników ziemniaczanych:

  • 4-8 ziemniaków (rozmiar);
  • 5 łyżek mąki pszennej;
  • 2 kurze jaja.

Do wypełnienia:

  • 200-250 gramów mięsa mielonego;
  • 1 cebula;
  • mały posiekany koperek;
  • 1-2 ząbki czosnku;
  • suche przyprawy;
  • przepis na klopsiki
  • sól.

Przygotowanie

Placki ziemniaczane można podawać natychmiast, usuwać z patelni lub gotować je w garnkach (oczywiście, do tego przepisu powinny być małe). Potnij kawałek boczku na skwarkach. Podgrzej połowę tłuszczu na patelni i usmaż drobno posiekaną cebulę i grzyby. Włóż do każdego glinianego garnka trochę tej mieszanki. Następnie włożyć 2-3 gotowe naleśniki ziemniaczane i ułożyć 1-2 łyżki śmietany na wierzchu. Umieścić garnki w piekarniku na 20 minut, a następnie podawać natychmiast, bezpośrednio w doniczkach.