Zwyczajny przepis na wiele klopsików z reguły nie jest kompletny bez chleba. Nasączone bułki tartej dodaje się do kilku składników i zwiększamy objętość gotowego produktu. W rzeczywistości, kotlety są w stanie zachować kształt i bez okruchów. Szczegóły dotyczące gotowania klopsików bez chleba w następujących przepisach.

Kotlety z mięsa mielonego bez chleba - przepis

Jeśli gotujesz kotlety z czerwonego mięsa, preferuj farsz z mieszanki wieprzowiny i wołowiny. W takim przypadku kotlety będą tak soczyste, jak to tylko możliwe, ze względu na obecność tłuszczu w mieszance. Jeśli chodzi o przyprawy, można go ograniczyć do prostego duetu z solą i pieprzem, a można dodać zielone i mielone przyprawy.

Składniki:

  • mielona wieprzowina - 730 g;
  • cebula - 45 g;
  • papryka - 1 łyżeczka;
  • suszony czosnek - ½ łyżeczki.

Gotowanie

W tym przepisie klopsiki są gotowane bez jaj i chleba, ponieważ wystarczy posiekać cebulę i połączyć z mięsem i przyprawami. Przyprawione mięso mielone, a następnie dobrze odbije na powierzchni roboczej, po prostu podnosząc i wrzucając je do naczyń, aż masa stanie się jednorodna. Uzyskaną mieszaninę bardzo łatwo formuje się i bezpośrednio po formowaniu, kotlety można smażyć, aż się zrumienią lub upieczą w piecu.

Jak ugotować placki rybne bez chleba?

W przeciwieństwie do czerwonego mięsa, ryby słabo zachowują swój kształt pod nieobecność chleba, ale można zastąpić miękisz w farszu zwykłymi schłodzonymi puree ziemniaczanym, które pozostały po wczorajszej kolacji.

Składniki:

Gotowanie

Połącz resztki zimnych tłuczonych ziemniaków z rybą i jajkiem. Przypraw otrzymaną porcję uniwersalną mieszanką przypraw i jeśli to konieczne, dodaj niewielką ilość sera. Układaj placki rybne i natychmiast smaż je.

Klopsiki z kurczaka bez chleba

Smaczne kotlety z kurczaka powinny również zawierać tłuszcz w kompozycji, więc nie zapomnij Klopsiki z kurczaka bez chleba przekręcić mięso niewielką ilością skóry i dodać jaja i mąkę do pakunku.

Składniki:

  • kurczak mielony - 1,1 kg;
  • jajko - 1 szt .;
  • mąka - 35 g;
  • ząbek czosnku;
  • cebula - 75 g.

Gotowanie

Rozkoszuj sezonowo mięso kurczaka, ubij jajko, dodaj pokrojoną cebulę, rozgniecione ząbki czosnku i dodaj mąkę. Po wymieszaniu wszystkich składników, pozostaw farsz do schłodzenia na godzinę, a dopiero potem przystąp do formowania i pieczenia klopsików.