Chekhon z rodziny karpiowatej to ryba demokratyczna i bezpretensjonalna. Łatwo go rozpoznać ze względu na jego niezwykły kształt - idealnie proste plecy i wydatny brzuch z ostrym kilem. Jak każda inna ryba, sabrefish mogą być smażone, a w uchu, to odpadnie, ale to był suszony sabrefish, który zdobył narodową miłość - pod domowe piwo i poważna rozmowa mężczyzn "na całe życie".

Przepis wysuszony chekhon

Składniki:

  • Chekhon świeży - 4 szt .;
  • sól - 400 g

Gotowanie

Spraw, aby wysuszony chehon w domu nie był trudny. Jeśli nie masz szczęścia w łowieniu ryb, a sabrefish natknął się na coraz bardziej płytkie, do 25 cm, posolimy je bez cięcia. Z dużą rybą będzie musiała dodatkowo majstrować. Jej jelito, dokładnie kopiąc krew. Wyciągamy skrzela, od wewnątrz wykonujemy nacięcie wzdłuż kręgosłupa, ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry. Wagi, jak wiemy, nie usuwają.

Teraz powiedz jak zbić sabrefish . Rozsypywamy ryby w odpowiednim pojemniku, obficie posypujemy solą. Naciskamy jarzmo, przykrywamy gazą i zostawiamy w spokojnym miejscu na 3-5 dni.

Po każdej z ryb myto zimną bieżącą wodą, nawleczono na sznurku i wysiadywano do wyschnięcia. W zależności od pogody i wielkości może to potrwać od 5 do 10 dni. Lepiej wysuszyć ryby na wiosnę, ponieważ w ogniu tłuszcz szybko zjełczeje.

Na tym etapie jest bardzo chehon suszone kalorie ważne jest, aby chronić chekhon przed muchami. Zwykle ryby suszy się w drewnianych skrzyniach, przykrytych gazy ze wszystkich stron. W drugim tygodniu ochrona może zostać usunięta - larwy nie są już odkładane na suszone ryby.

Chekhon - niezbyt tłusta ryba. Co więcej, odmiana Wołgi jest bardziej ascetyczna i szczupła niż jego siostra Don. Chekhon, podobnie jak inne suszone ryby, nie jest kaloryczny. Średnie dane są następujące: tylko 88 kcal na 100 g. A to, dzięki bogatej zawartości białka i innych korzystnych substancji oraz pierwiastków śladowych, sprawia, że ​​jest to produkt całkowicie dietetyczny. Nie powinniśmy jednak zapominać, że taka ryba jest dość słona, i dlatego młode panie, które oglądają figurkę, nie powinny być odprowadzane przez suszone cekony.