Mięso z jelenia jest przysmakiem dla większości krajów europejskich. Ponadto dziczyzna jest bardzo przydatna. Ma niską zawartość tłuszczu, a nie cholesterol, ale ma wysoką zawartość białka i witamin. Zastosowanie tego mięsa poprawia pracę serca i krążenie krwi, zapobiega występowaniu chorób takich jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie. Jelenie nie spożywają sztucznego pożywienia, więc ich mięso jest przyjazne dla środowiska. Może być spożywany na surowo i nie obawia się zarażenia pasożytami. Niestety liczba jeleni jest niewielka, więc dziczyzna nie jest produktem masowej konsumpcji. Ale jeśli spotkasz go na wyprzedaży, radzimy spróbować ugotować z niego potrawy. Istnieją różne przepisy na gotowanie tego mięsa, dzisiaj powiemy ci, jak suszyć dziczyznę w domu.

Jak więdnąć dziczyznę?

Suszona dziczyzna to świetna przekąska. Jest używany jako osobne danie, z którego są zrobione doskonałe zupy. Przepis na suszoną dziczyznę jest całkowicie prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Składniki:

  • dziczyzna - 2 kg;
  • sól;
  • cukier;
  • przyprawy do mięsa.

Gotowanie

Potnij kawałek dziczyzny na kilka płaskich kawałków. Każdy pocierać solą, ilość soli w tym samym arbitralny, jeśli chcesz uzyskać bardziej słony produkt, weź więcej soli. Następnie posyp każdą porcję cukru, która jest pobierana w połowie proporcjonalnie do soli. Kawałki mięsa rozchodzą się między sobą, układają je na patelni w warstwach i wkłada do lodówki na około 6-7 dni. jak więdnąć dziczyznę W tym samym czasie w lodówce ustaw tryb temperatury minimalnej i, jeśli to możliwe, otwórz lodówkę tak mało, jak to możliwe, aby temperatura nie wzrosła. Kilka razy trzeba obrócić mięso, aby było dobrze solone. Po 6-7 dniach wyjmujemy mięso, zanurzamy je w przyprawach (możesz robić, co chcesz), powiesić na drucie, spinaczach lub spinaczach w chłodnym miejscu. Jeśli jest to zimny poranek, balkon jest idealny. Suszymy mięso przez 1 tydzień, podczas gdy ważne jest, aby muchy i inne owady nie lądowały na nim. Po 7 dniach mięso można wyjąć z balkonu i ponownie wyczyścić w lodówce. Teraz suszona dziczyzna jest gotowa do jedzenia. Przed podaniem pokrój mięso na cienkie kawałki.