Popularny i utalentowany angielski szef kuchni Jamie Oliver nie tylko wie, jak gotować i mówić o tym podczas pokazów kulinarnych autora, ale także pisze wspaniałe książki.

Джейми Оливер любит и умеет вкусно готовить

Niedawno ukazała się kolejna książka przewodnika po świecie zdrowej żywności od Jamiego Olivera. Książka otrzymała zwięzłą i zrozumiałą nazwę "5 składników: szybka i łatwa żywność" (pięć składników: szybkie i łatwe jedzenie).

Na stronach jasno ilustrowanej edycji fani Olivera znajdą setki szybkich i prostych przepisów, w których "nagi kucharz" używa pięciu swoich ulubionych składników.

Jamie Oliver, bez tajemnicy, opowiada wszystkim o sekretach kulinarnej doskonałości:

"Kiedy pracowałem nad tą książką, postawiłem sobie jasny cel - pokazać, że każdy kucharz jest w stanie osiągnąć doskonałe wyniki przy użyciu tylko pięciu składników. Formuła sukcesu jest prosta: minimalna ilość czasu, stała liczba produktów, niewielki wysiłek. Niektóre przepisy można zrealizować za pół godziny, inne zajmie jeszcze mniej czasu - tylko 10 minut (chodzi o złożenie naczynia przed pieczeniem lub duszeniem). Przede mną był cel: udowodnić, że gotowanie może być zabawą dla wszystkich! Ci, którzy czytają moją książkę, zobaczą, że to prawda. Chciałem, abyś miał wybór różnorodnych potraw, które mogą być rozpieszczane dla Ciebie i Twoich bliskich podczas uroczystej kolacji lub regularnej kolacji w ciągu tygodnia.
Джейми Оливер раскрывает свои кулинарные секреты Nie jest zdrowy!

Jamie Oliver przyznaje, że nie postawił sobie za zadanie stworzenia książki z przepisami na zbilansowane potrawy. Jego celem nie było dostarczenie informacji na temat kalorycznej zawartości żywności lub dobór składników, tak aby wszystkie niezbędne składniki odżywcze i pierwiastki śladowe zostały zebrane na talerzu. Chciał nauczyć swoich czytelników gotować przepyszne, mięsne dania, soczyste świeże sałatki, słowem, aby umiejętnie łączyć różne pokarmy.

Обложка книги и разворот с аппетитными фото

Kucharz nie ignorował tych swoich fanów, którzy stosują się do zdrowego stylu życia. Dzieli się zbilansowaną dietą z czytelnikami na cały tydzień.

Этот повар знает толк во вкусной еде Czytaj także
  • Jamie Oliver będzie musiał zmniejszyć liczbę restauracji z powodu utraty zysków
  • Niespodziewane rewelacje Jamiego Olivera: cerowanie jako hobby i świadome ojcostwo
  • Jamie Oliver i Duchess of Camille zostali uczestnikami kulinarnej bitwy

Oto, co Jamie Oliver powiedział na temat swojego pomysłu na druk:

"Pracując nad tą książką, chciałem stworzyć dla ciebie inspirację. Zrobiłem to tak, że chciałeś wrócić do moich przepisów na nowo. Wszystko układa się na półkach, napisałem tylko na ten temat. Trzymając się prostych instrukcji, możesz przygotować szybkie i proste potrawy. Mam nadzieję, że spodoba ci się to wydanie tak bardzo, że powiesz o tym swojej rodzinie i przyjaciołom. "