Steve Jobs urodził się w San Francisco 24 lutego 1955 roku. Niestety, nie był dzieckiem dla swoich rodziców. Jego biologicznym ojcem był urodzony w Syrii Abdulfattah John Jandali, a jego matką była Joan Carol Shible, która dała mu adopcje .

Clara i Paul Jobs zostali przybranymi rodzicami Steve'a i dali mu znane nam imię. Ci ludzie stali się dla niego prawdziwymi kochającymi rodzicami. Mama Steve'a była pracownikiem firmy księgowej, a Paul pracował jako mechanik w zakładzie produkującym lasery.

Dzieciństwo i lata szkolne

Steve Jobs jako dziecko miał bardzo dużą szansę zostać bojownikiem i łobuzem. Po trzech latach nauki został wydalony ze szkoły. A fakt, że przeprowadził się do innej szkoły, drastycznie zmienił jego życie. Dzięki nowemu nauczycielowi, któremu udało się odebrać "klucz" dla dziecka, Steve nie tylko zaczął dobrze się uczyć, ale przeszedł przez jedną klasę.

W tym wieku Steve był pewien, że jest humanistą, chociaż zrozumiał, że technika go również przyciąga. Wszyscy postanowili odwiedzić terminal komputerowy w Ames, kiedy właśnie przyszedł ku uciesze komputerów. To właśnie wtedy pojawiło się zrozumienie, kim Steve Jobs chciał się stać w dzieciństwie. I kiedy przeczytał o tym, że ludzie, którzy wiedzą, jak rozwiązywać problemy na granicy nauk ścisłych i humanistycznych, są bardzo ważni, wiedział dokładnie, co zrobi.

Пол Джобс с маленьким Стивом на рукахСтив Джобс в Детствестив Джобс в школе

Pewnego dnia, gdy Jobs montował urządzenie w klasie fizyki w szkole, zadzwonił do domu prezes firmy o nazwie Hewlett-Packard i poprosił o niezbędne szczegóły. Potem otrzymał nie tylko szczegóły, ale także ofertę pracy w lecie w firmie, w której narodziły się wszystkie pomysły Doliny Krzemowej. Tu poznał i zaprzyjaźnił się ze Stephenem Woźniakiem.

Życie po szkole

Po ukończeniu szkoły Steve studiował przez jeden semestr w Reed College w Portland, a następnie postanowił opuścić college, co było zbyt drogie. Steve w tamtym czasie nie rozumiał, czy wiedza, którą tam otrzymał, byłaby dla niego przydatna. Pozostał wolnym uczniem, ale natychmiast stracił swój pokój w akademiku. To nie były łatwe czasy.

Następnie młody Steve Jobs wrócił do Kalifornii. Decydując się na wizytę w Indiach, dostał pracę jako technik w firmie Atari, która w tym czasie zajmowała się produkcją gier wideo. Firma ta zapłaciła mu wyjazd do Indii, co pozostawiło Jobsa w jego sercu.

Czytaj także
  • Wywiady Naomi Campbell i Johnny Quince dla magazynu Vogue
  • Biografia Steve'a Jobsa
  • Z czego zginął Steve Jobs?
Założenie Apple

Jeśli mówimy o całym jego życiu, to Steve Jobs w młodości podjął jedną ważną decyzję, która następnie zmieniła wszystko. Udało mu się przekonać swojego przyjaciela, Steve'a Wozniaka i innego kreślarza Ronalda Wayne'a, do stworzenia własnej firmy, która będzie produkować komputery. W 1976 roku zarejestrowano firmę o nazwie Apple Computer Co. Tak rozpoczęła się historia słynnego Apple dziś.

Место, где кипела работа - гараж Джобсов Лучшие друзья Джобс и Возняк Стивен работал на складе в магазине электронных приборов Haltek
Мотоцикл BMW Стива ДжобсаСтив Джобс и Билл Гейтс - друзья или соперникиСтив Джобс, один из основателей, и генеральный директор Apple Computer
1 апреля 1976 года в Лос-Альтос была зарегистрирована компания Apple ComputerApple I в деревянном корпусеЭд Кэтмалл, президент Walt Disney Pixar Animation Studios, Стив Джобс и гендирек