Australijska gwiazda filmowa nie boi się eksperymentów. W styczniu następnego roku festiwal filmowy Sundance Cate Blanchett po raz kolejny udowodni swoją zdolność do przekształcania kogokolwiek w zaskakujący sposób. 47-letnia aktorka wzięła udział w ambitnym projekcie filmowym "Manifesto" niemieckiego artysty Juliana Rosenfelda. Aktorka miała grać jednocześnie 13 postaci!

Кейт Бланшетт сыграла 13 ролей одновременно

"Manifest" można zdefiniować jako almanach filmowy, zbiór monologów o sztuce. Warto zauważyć, że początkowo projekt ten był planowany jako instalacja wideo na wystawie artysty. Jednak Herr Rosenfeld docenił potencjał swojego pomysłu i przekształcił go w 1,5-godzinny film.

Бездомный Aktorka z wyjątkowym potencjałem

Cate Blanchett po mistrzowsku "próbuje obrazów" 13 różnych bohaterów. Kto czeka na nas w "Manifeście"? Bezdomna, balerina, gwiazda rocka, nauczycielka i dziennikarka telewizyjna ... Te osobowości będą mówić o sztuce we współczesnym życiu poprzez usta błyskotliwej blondynki.

Czytaj także
  • Cate Blanchett: "Jak uczyć dzieci, aby były tolerancyjne w społeczeństwie, które nie podziela moich poglądów?"
  • Tenisistka Maria Sharapova zadebiutuje w filmie
  • Rozwód nie jest potwierdzony: Kate Blanchett wyszła ze swoim mężem-scenarzystą
Кадры из фильма Манифест

Wybór aktorki nas nie zaskoczył. Jak wiesz, właścicielka "Oscara" zdążyła już spróbować swoich sił w męskiej inkarnacji, grając jedną z "wersji" muzyka Boba Dylana. I Kate zrobiła to dobrze!