Imię rapera Kanye Westa przez długi czas nie opuszcza pierwszych stron zachodniej prasy. Wielu przyzwyczaiło się do tego faktu i nie przywiązuje do tego większej uwagi. Jednak za każdym razem skandale, które sprawiają, że ludzie ciągle mówią o nim, stają się coraz bardziej wszechstronne. A wczoraj raper został oskarżony o rasizm.

Kanye opublikował ogłoszenie niestandardowe

Niedawno na portalu społecznościowym West pojawił się komunikat, że w niedzielę odbędą się castingi modeli do udziału w Fashion Week, który odbędzie się w Nowym Jorku. Dziewczyny zostały zrekrutowane, aby wziąć udział w pokazie 7 września, nową kolekcję ubrań raperowych zwaną Yeezy Season 4.

Wydawałoby się, że w tym specjalnym, ale Kanye postanowił nawet w tak małej sprawie, aby przyciągnąć pełną uwagę. Oto, co możesz przeczytać w reklamie:

"Ogłoszono casting. 4 sezon. Tylko dla modeli wielorasowych. Przyjdź bez makijażu. Ważne jest, abyśmy widzieli cię takim, jakim jesteś. "

Następnego ranka ponad 500 modeli zebrało się pod wskazaną reklamą przy wejściu do studia. Jedna z nich, dziennikarzom z amerykańskiej edycji WWD, udało się przeprowadzić wywiad i oto co powiedziała:

"Uwielbiam pracować z Kanye. To bardzo różni się od wszystkich innych projektantów. Nie ma żadnych szczególnych standardów piękna. Myślę, że na wystawie mogą brać udział modele o różnych parametrach: niski i wysoki, cienki i nie. W każdym razie będzie to interesujący widok ".
Czytaj także
  • Kanye West pisze książkę filozoficzną, nazywając Kim Kardashian Marie-Antoinette
  • Jak zakończy się związek między Nike i Drake'em?
  • Kim Kardashian opublikował pierwszy pełnoprawny portret rodzinny

Ogłoszenie o castingu nie podobało się wielu

Jednak nie wszystkie modele i tylko ludzie, którzy nie są obojętni na dzieło Zachodu, tak entuzjastycznie spostrzegli opublikowane ogłoszenie, ponieważ mówi, że Kanye nie chce widzieć czarno-białych modeli na castingach. A jeśli ten ostatni nie skomentował warunków selekcji, to wśród dziewczyn z ciemną skórą wybuchł prawdziwy skandal. Internet po prostu "eksplodował" od negatywu, skierowanego do skandalicznego piosenkarza. Oto, co można znaleźć na stronach sieci społecznościowych, na których opublikowano ogłoszenie: "Czy on sam jest czarny? Dlaczego nie chce nas widzieć. Gdzie jest sprawiedliwość? "," Bez przerwy jesteśmy uciskani, a Kanye nie odstąpił. To wstyd ... "," On jest prawdziwym rasistą. To głupie, żeby nie pozwolić sobie na takie bycie podczas castingu "itd. Jednak byli tacy, którzy mocno bronili Zachodu: "Jest projektantem mody. Widzi kolekcję tylko na wielorasowych dziewczynach, więc jest to konieczne "," To jest jego prawo. Nie rozumiem, jaki rodzaj krzyku? "Itd.

Teraz skandal nabiera tempa i jak dotąd Zachód nie skomentował oświadczeń obrażonych dziewcząt, podobnie jak decyzję o ograniczeniu niektórych odlewów.

Объявление о кастинге взбудоражило интернет В показе Канье могут принимать участие только мультирасовые модели На кастинг не допускаются чернокожие и белые модели
В предыдущих показах у Канье принимали участие разные моделиЧернокожие модели обиделись на КаньеКанье пока не прокомментировал свое объявление