Sprawmy, by nasz poranek był odrobinę bardziej radosny i upieczmy z delikatnych, chrupiących croissantów z ciasta francuskiego i oczywiście nauczysz się, jak je zrobić z przepisów zawartych w tym materiale.

Przepis na rogaliki z ciasta drożdżowego bez drożdży ze skondensowanym mlekiem

Składniki:

  • gotowane mleko skondensowane - 1 puszka (380 g);
  • silnie gazowana woda - 0,5 l;
  • mąka (najwyższy gatunek) - 750 g;
  • sól - 2/3 łyżeczki;
  • masło (82,5% tłuszczu) - 65 g

Gotowanie

Przesiej białą mąkę, następnie dodaj do niej drobną sól i wymieszaj. W tej misce wykonujemy wnękę, otwieramy 0,5 litra gazowanej wody i wlewamy ją do lejka. Szybko wyrabiaj ciasto, aż wyskoczy bąbelki i nałóż powstałą grudę na powierzchnię stołu, posypaną białą mąką. Wyrabiamy rytmiczne ruchy ciasta, aż jego powierzchnia staje się elastyczna i nie przywiera.

Teraz dobrze rozwałkuj ciasto. Cała ta duża powierzchnia jest starannie smarowana stopionym w oleju mikrofalowym.

Następnie pokroić w kwadraty ciasta, ciasto i dodać jak kupę papieru. Dociśnij mocno ten stos dłońmi, zwiń go w grubość, w którą został pierwotnie zwinięty i ponownie nałóż olej. W ten sposób powtarzamy proces nawarstwiania oleju jeszcze dwa razy, a następnie umieszczamy wszystko w torbie, która jest szczelnie zamknięta i przenosi się do komory zamrażarki na co najmniej 45 minut.

Wycieramy już ochłodzone ciasto i rozwijamy je, aby wyszło z niego koło, które następnie pocięto na długie trójkąty. Rozprowadzić 1,5 łyżeczki zagotowanego mleka skondensowanego na każdej szerokiej części ciasta, które następnie zawija się w ciasto francuskie od góry do dołu. Rozsypywamy rogaliki na pergaminie, rozprowadzamy na blasze do pieczenia i pieczemy w piekarniku przez maksymalnie 25 minut w temperaturze 185 stopni.

Croissanty z serem z gotowego ciasta drożdżowego

Składniki:

  • skończony ciasto francuskie bez drożdży - 800 g;
  • twardy ser ("rosyjski") - 180 g;
  • jajo kurze - 1 szt.;
  • żółtko jaja - 1 szt .;
  • mąka - 2 łyżki. łyżki.

Gotowanie

Rozsypywamy ciasto z zamrażarki na stole i czekamy, aż stanie się bardziej miękkie.

Mielimy ser na ruszcie z największymi otworami, następnie dodajemy do niego duże jajko i układamy je razem.

jak zrobić croissanty z ciasta francuskiego

Na powierzchni stołu równomiernie rozprowadź mąkę i rozprowadź w niej warstwę już roztopionego ciasta. Lekko rozwałkuj go, a po ostrym nożu pokrój go na trójkątne kawałki, tak jakbyśmy kroili ciasto. Na zewnętrznej krawędzi każdego trójkąta rozprowadź nasze nadzienie serowe i zamknij je ciastem, przekręcając je rolkami.

Taca do pieczenia pokrywa papier do pieczenia i układa rogaliki. Przykryj powierzchnię żółtkiem i wyślij wszystko do piekarnika, podgrzanego do 170 stopni Celsjusza. Pieczenie trwa tylko 28 minut.