Mleko skondensowane to dość powszechny produkt, który można wykorzystać do wyrobu ciast, ciast i innych wypieków, a także do aromatyzowania twarogu lub naleśników. Ale nawet częściej niż zwykłe mleko skondensowane, gotowane do wszystkich tych celów, które ma bardziej ekspresyjny smak i jasny kolor.

Oczywiście możesz już kupić zagotowane mleko skondensowane, ale jeśli chcesz je samemu ugotować, powiemy Ci na kilka sposobów, jak gotować skondensowane mleko w domu.

Jak gotować zagotowane mleko skondensowane?

Jednym z najczęstszych sposobów - gotowania skondensowanego mleka w piekarniku. Aby to zrobić, należy wziąć zwykłe skondensowane mleko, wlać je do naczynia żaroodpornego, umieścić pojemnik na blasze z wysokimi bokami lub w innym kształcie (większy rozmiar). W drugim naczyniu konieczne jest nalanie takiej ilości wody, aby osiągnęła połowę poziomu skondensowanego mleka z pierwszego naczynia.

Skondensowaną masę należy przykryć folią, rozgrzać piekarnik do 200 stopni i umieścić w niej naszą blaszkę do pieczenia (lub inne naczynia). Czas pieczenia będzie wynosić od 1,5 do 3 godzin, wszystko zależy od tego, jak ciemno chcesz dostać przyjemność. Ponadto, nie zapomnij okresowo wlewać wodę do drugiej miski. Gdy mleko skondensowane jest gotowe, wyjmij je z piekarnika, usuń folię i wymieszaj, a następnie użyj według własnego uznania.

Warto zauważyć, że istnieje inny sposób na przygotowanie gotowanego skondensowanego mleka od zwykłego i bezpośrednio w banku. Aby to zrobić, włóż słoik słodyczy do garnka z zimną wodą, tak aby całkowicie pokrył go i wrzuć patelnię do ognia. Gotuj skondensowane mleko na małym ogniu przez kilka godzin, ale upewnij się, że woda nie gotuje się i dodaj ją w razie potrzeby. Gdy czas się skończy, wyjmij słoik z patelni, pozwól mu ostygnąć, a następnie otwórz.

jak gotować skondensowane mleko w domu

Jeśli nie masz czasu ani chęci czekania na przygotowanie skondensowanego mleka przez kilka godzin, istnieje sposób szybkiego gotowania skondensowanego mleka, ale do tego konieczne jest posiadanie kuchenki mikrofalowej. Tak, wlać zwykłe skondensowane mleko do naczynia przeznaczonego do mikrofalówki. Wyślij to do kuchenki mikrofalowej i gotuj przez średnią moc około 15 minut, okresowo wyłączając kuchenkę mikrofalową i mieszając smakołyk. W zależności od jakości zwykłego skondensowanego mleka, czas gotowania może potrwać nieco dłużej, zorientuj się według koloru gotowanego skondensowanego mleka, które będziesz mieć.