W końcu to dziwne, na początku rozwijamy ten nałóg, demonstrując, że jest modny. Słynni aktorzy w filmach pojawiają się przed nami z papierosami, czcicie uwalniając dym w kadrze. Nie zdając sobie z tego sprawy, wielu ludzi przyjmuje podobny obraz i teraz ręka sięga po papierosy. Oczywiście palenie jest bardziej nawykiem niż uzależnieniem. A nawet tak: palenie jest zależne od przyzwyczajenia. Dowiedz się, dlaczego ...

Ciało i głowa

Nasze ciało to unikalny system, który może się naprawiać. Jeśli nikotyna była we krwi przez długi czas, ciało może łatwo odzyskać po zatrzymaniu tego procesu. Nasze ciało nie potrzebuje nikotyny, żyjemy bez niej.

Po rzuceniu nie ma wątpliwości, że zmiany zachodzą w ciele. Konsekwencje rzucenia palenia przejawiają się w takich objawach, jak kaszel, łagodne zawroty głowy, zmęczenie. Jest to naturalny stan ciała, ponieważ oczyszcza. Czas trwania tego stanu zależy od tego, jak długo osoba paliła. Kaszel po rzuceniu palenia może ci przeszkadzać przez dłuższy czas, a dla niektórych wcale nie ustępuje. W każdym razie, po rzuceniu palenia twoje ciało będzie ci wdzięczne, a twoja kondycja fizyczna poprawi się.

Zmiany w rzucaniu palenia pojawiają się wraz z naszym stanem psychicznym. Odmowa nawykowych zachowań, od palenia, emocjonalnie doświadczana jest trudniej.

Palenie jest przyjemnością dla duchowo ubogich ludzi. Co jeszcze może sprawić tyle przyjemności, jak uderzenie meczu lub lżejszy, płynny dym, rozmowa z kolegami ... Najwyraźniej nie ma się czym cieszyć. Jeśli dana osoba nie ma nic do zrobienia, z czym można szczerze współczuć, będzie palił. Przynajmniej po to, by "zabić czas". Lubi sam proces, który, nawet jeśli ktoś chce rzucić, musi zostać zastąpiony czymś innym. Aby mieć nowe pomysły, inspirację do jakiejkolwiek działalności, musisz wzbogacić się duchowo, dać się ponieść emocjom, mieć hobby. Wtedy przejdziesz na wyższy poziom zdrowia psychicznego i łatwiej będzie ci zrezygnować z nałogu. Zmień się i możesz zmienić swoje przyzwyczajenia.

Jak to zrobić?

Wszystkie papierosy mają świadomość korzyści z rzucenia palenia, ale tylko garstka może rzucić palenie. Warto pamiętać, że porzucenie tego nałogu przedłużysz swoje życie, poprawisz jakość swojego zdrowia. Szanse na poród, a na początek i nie wyobrażaj sobie, zdrowe dziecko, które zwiększysz. To ostatnie jest bardzo ważne, ponieważ jakość naszego życia już chce tego, co najlepsze, a problem niepłodności już dość wyraźnie się zdefiniował. Jeśli możesz wpłynąć na swoje zdrowie co najmniej jedną trzecią, to dlaczego nie porzucić złych nawyków? Najważniejsze to wiedzieć, jak to zrobić dobrze.

Możesz rzucić palenie na dwa sposoby. Pierwszą opcją jest szybkie wyjście, bez wahania. Ostra odmowa palenia oznacza istnienie wielkiego pragnienia i siły woli. Osoba o silnej woli, napędzana silnym bodźcem, będzie w stanie pokonać siebie i rzucić palenie. To naprawdę nie jest łatwe i wymaga dużego nakładu pracy, ale może warto.

Opcja druga - stopniowe wycofywanie się z palenia. Oczywiście jest to również dobra opcja, ale w tym przypadku prawdopodobieństwo poniesienia fiasku jest znacznie większe. Osoba, która decyduje się stopniowo rzucić palenie "próbuje" to zrobić. Jego pragnienie i zamiar nie mają wystarczającej siły. Odmówić raz na zawsze, nie jest tym, czego nie może, nie chce. To tylko wymówka dla siebie. Uwierzcie mi, że nawet po 20 latach palenia osoba jest w stanie zrezygnować z tego zwyczaju w jeden dzień i nigdy nie wrócić do niego.

Istnieją trzy etapy rzucenia palenia:

  1. Podejmowanie decyzji o rzuceniu palenia. Najważniejszy i podstawowy etap. Bądź pewny, w końcu. Czy nie jesteś zmęczony byciem niewolnikiem swoich przyzwyczajeń?
  2. Punkt zwrotny lub restrukturyzacja. Ciało odczuwa zmianę i zaczyna pracować nad samouzdrawianiem. Psychologiczna tolerancja porzucenia nawyku jest dość bolesna.
  3. Odzyskanie. Po pierwszym miesiącu rzucenia pomocy przychodzi ulga. Pragnienie palenia korzyści z rzucenia palenia osłabia, ponieważ nawyk wyczerpał się i mógł zostać zastąpiony innym.

Trochę o tym, jak ułatwić rzucenie palenia. Oczywiste jest, że nikt nie zrobi tego za ciebie, więc nie zmieniaj swojej decyzji. Należy na przykład uchronić się przed pokusami, aby przestać wychodzić z dymem z kolegą. Wytłumacz mu sytuację i po prostu unikaj takich chwil. Dobry kolega, a jeszcze bardziej znajomy będzie rozumiał i wspierał. Nie prowokuj się, spróbuj ograniczyć komunikację w kręgu "papierosów" do minimum, przynajmniej za pierwszym razem. Pierwsze dwa lub trzy tygodnie to, według mnie, najtrudniejszy test wytrzymałościowy. Łatwiej będzie później. Podejmij decyzję i uwierz w siebie, odniesiesz sukces!