Półki księgarń są stale uzupełniane dziełami różnych gatunków. Wśród wszystkich najciekawszych książki nowoczesność, która zasługuje na uwagę czytelników. Lista została opracowana dzięki opiniom, opiniom ekspertów i ogólnej popularności.

Jaka jest najciekawsza książka?

  1. "Trzynasta opowieść" D. Setterfield . Jedna z najpopularniejszych książek, która powraca do zapomnianego gatunku "neogotycki". Jest to opowieść o dziewczynie, która kocha książki, a ona dostaje ofertę od słynnego pisarza, aby napisać o niej biografię. Główna bohaterka nie mogła mu odmówić, a ona przybyła do starej rezydencji wypełnionej duchami z przeszłości. Od tego momentu zaczyna się historia, która pozwoli odkryć wiele tajemnic.
  2. "Na środkowym piętrze" D. Eugenides . Powieść zasłużenie wpisuje się w ocenę najciekawszych książek, ponieważ przyznano jej Nagrodę Pulitzera. Praca obejmuje temat odrodzenia, zgodnie z rolami amerykańskich marzeń i ról. Książka opowiada o życiu hermafrodyta, mówiąc szczerze o swoich przodkach i ich życiu.
  3. "Amsterdam" I. McEwen . Ta książka pozwala każdemu czytelnikowi zrozumieć, jak stabilne i udane życie na raz może przekształcić się w zamek z piasku. Opowiada historię dwóch przyjaciół redaktora naczelnego i uznanego kompozytora. Postanowili zawrzeć porozumienie w sprawie eutanazji, to znaczy kiedy jeden z nich popadnie w nieświadomość, drugi musi pozbawić go życia. Powieść została doceniona przez krytyków i otrzymała nagrodę Bookera.
  4. "Słodkie kości" E. Sibolda . Według wielu recenzji i krytyków jest to jedna z najciekawszych książek na świecie. Ta powieść opowiada o dziewczynie, która zginęła w wieku 14 lat, a później weszła w swój osobisty raj, gdzie ma okazję obserwować życie swoich krewnych i przyjaciół, a także zabójcę. Komentarze głównego bohatera często przeplatają się z wydarzeniami z przeszłości i możliwą przyszłością. Nawiasem mówiąc, autor książki Alice również został zgwałcony, ale uniknął śmierci. Tytuł książki "Lovely Bones" uosabia nowe związki i związki, które powstają między bliskimi po śmierci głównego bohatera.
  5. "Droga" C. McCarthy . Post-apokaliptyczna powieść znajduje się na wielu listach najciekawszych książek. Opowiada historię ojca i syna, którzy po nienazwanym kataklizmie podróżują po spalonej ziemi, poruszając się po Stanach Zjednoczonych. Jest wiele głębokich i ważnych pytań w pracy, które sprawiają, że czytelnik myśli sens życia . Książka pozwala zrozumieć, że wszystko w życiu jest względne i, w pewnych warunkach, rzeczy, które wydają się bardzo ważne, tracą znaczenie. Autor chce przekazać ideę, że ważne jest cieszyć się każdym dniem.
  6. "Dziewczyna w pociągu" P. Hockkins . To powieść kryminalna napisana w gatunku thrillera psychologicznego. W tej najciekawszej współczesnej książce autor porusza tak ważne tematy, jak przemoc domowa, alkoholizm i narkomania. Główna bohaterka jeździ pociągiem codziennie do miasta, obserwując ludzi przez okno. Jej uwagę przyciąga małżeństwo, które wygląda na bardzo szczęśliwego, ale pewnego dnia małżonek znika, a także główny bohater zauważa coś szokującego na podwórku. Będzie musiała zdecydować, czy sama zgłębi sytuację, czy pójdzie na policję.
  7. "Dom, w którym ..." M. Petrosyan . Pomimo dużej objętości książka jest czytana bardzo szybko na jednym oddechu. Głównym celem tej pracy jest dom, który jest szkołą z internatem dla niepełnosprawnych dzieci z wyjątkowymi umiejętnościami. W tym domu jest wiele tajemnic i reguł, więc nie jest łatwo się dogadać.