Jeśli często słyszysz oskarżenia o samolubstwo i myślisz o tym, jak radzić sobie z ofensywną diagnozą, powinieneś przeczytać nasz artykuł.

Jakie są typy egoizmu?

Zacznijmy od tego, zrozummy, czym jest ludzki egoizm i dlaczego ta ważna dla nas cecha zmienia się czasem w kategorię niedociągnięć. Samolubstwo - Jest to pragnienie czerpania korzyści ze wszystkiego, niezależnie od interesów nawet bliskich osób.

W rzeczywistości egoizm nie poprawia naszego życia, przeciwnie, często uniemożliwia nam życie.

Na przykład nadmierny egoizm w związkach sugeruje, że dana osoba nie jest moralnie gotowa do podniesienia interesów rodziny do rangi własnej. Doprowadzi to tylko do tego, że życie rodzinne zostanie zatrute kłótniami i wyrzutami. Kobiecy egoizm często wyraża się w niechęci dziewczyny do zaakceptowania faktu, że czasami człowiek musi bądź sam . Oddalenie, postrzegamy jako chłodzenie uczuć, podczas gdy dla mężczyzn jest naturalne - czekanie na burzę emocji, bez wysiłku dla bratniej duszy. Męski samolubstwo często wyraża się w tym, że mężczyzna nie chce stracić swojej wolności. Żetony żeńskie są oczywiste. Kto by chciał?

Rodzicielski egoizm - kiedy rodzice nie uznają prawa do sprzeciwu wobec swoich dzieci. Oznacza to, że nie widzą w nich osoby. I starczy egoizm jest powrotem do dzieciństwa, kiedy człowiek nie może wpływać na otaczający go świat, ale jego potrzeba poczucia własnej wartości nie odeszła. W ogóle, każdy egoizm, w rzeczywistości - świadectwo tego, że dana osoba nie kocha siebie wystarczająco i nie wierzy w otaczający świat.

kobiecy egoizm

Aby pozbyć się tego, co nazywa się egoizmem, ćwicz jakość empatii. W końcu twoje własne szczęście zależy od szczęścia ludzi wokół ciebie. Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale tak naturalnie! Bardzo wiele zbrodni zostało nam zadanych nie z powodu naszego pecha, ale dlatego, że sami ludzie są nieszczęśliwi. Jeśli podejdziesz piechotą do metra szczęśliwą osobą, jest mało prawdopodobne, że zepsuje to jej nastrój. Im więcej szczęśliwych ludzi wokół ciebie, tym ciekawiej jest żyć. Oznacza to, że sam jesteś tym zainteresowany. I gdzie możesz kierować głównymi siłami egoizmu, podnosząc je do rangi cnoty!