Żółty jest głównym kolorem palety, ponieważ nie można go uzyskać przez zmieszanie jakichkolwiek innych odcieni kolorów. Ale nie tylko to różni się od innych kolorów. Jego psychologia jest pełna interesujących faktów. Co dokładnie zrozumiemy.

Żółta - wartość

Symbolem żółtego, jak już zapewne wiesz, jest Słońce. Trudno wyobrazić sobie, co by się stało z naszą planetą, gdyby nie to źródło światła i ocieplenia, które przynosi radość. Ten kolor wypełnia życie człowieka. z energią tak jak słońce zasila całe życie na naszej planecie.

Swego czasu Goethe uważał, że ciemne barwy działają uspokajająco, a światło i soczystość intensyfikują jego aktywność.

W wierze chrześcijańskiej znaczenie koloru żółtego różniło się w zależności od jego koloru. Jeśli był nasycony żółtym kolorem, to boska moc została przez niego wyznaczona, a jeśli był wyblakłym szarożółtym kolorem, oznaczało to chciwość, chciwość, oszustwo i ignorancję.

W Chinach, żółty kolor jest uważana za uosobienie wszystkich kobiecych cech i wyświetlacz nieprzytomnej dziewczyny. Dlatego kobieta ubrana w żółtą ozdobę wygląda bardziej harmonijnie i atrakcyjnie.

Wartość żółtego w psychologii

Żółty kolor powoduje przyjemne wspomnienia u osoby, zachęca do działania. Naukowcy udowodnili, że ten kolor aktywuje aktywność mózgu i poprawia pamięć. Jego wpływ jest bardzo dobrze badany przez profesjonalistów w dziedzinie promocji produktu. W końcu psychologia koloru w reklamie To jest specjalna nauka, a żółty odgrywa w niej znaczącą rolę. Na przykład jest często używany na banerach, billboardach i reklamach. Aby utworzyć różne logo, kolor żółty rzadko jest używany jako kolor podstawowy, ale jego plamy sprawiają, że logo jest bardziej niezapomniane.

Nie jest to dziwne, ale żółte, w połączeniu z zielonym, wiele osób kojarzy się z fałszem i fałszem. Połączenie koloru żółtego i czerni jest postrzegane jako oznaka zagrożenia.

Naukowcy zidentyfikowali pozytywną i negatywną grupę cech, które mogą wskazywać na żółty kolor:

  1. Pozytywne cechy: zwinność, aktywność, pomysłowość, otwartość, tolerancja, radość, wolność, szczęście.
  2. Negatywne cechy: dyspersja, sarkazm, skąpstwo, zdrada.

Żółty kolor, jakby rozpraszał we wszystkich kierunkach, a jednocześnie jest najgłębszy, wszechogarniający, przenikliwy. Pod jej wpływem łatwiej jest podejmować decyzje i szybko przechodzić od słów do czynów.

Ludzie, którzy preferują ten kolor, są bardzo kategorycznie nastawieni do głupców, uwielbiają się kłócić i zwracać uwagę na siebie. Takie osoby posiadają wysoką samoocenę, pewność siebie, miłość działania.

Osobną zaletę tego koloru można nazwać faktem, że pomaga nam śledzić naszą sylwetkę, ponieważ pomaga uwolnić więcej soku żołądkowego, aw rezultacie poprawia trawienie.

Żółte ubrania w psychologii

Jeśli chcesz kupić coś żółtego, może to oznaczać, że musisz przywrócić wewnętrzną harmonię, ochronę przed stresem. Głównym celem ludzi, którzy preferują żółte ubrania, jest otwieranie się, pokazanie, do czego są zdolni. Tacy ludzie to bardzo ciekawe osobowości, żądni przygód i energiczni. Szukają za darmo żółta psychologia ubrań relacje, które pomogłyby im rozładować stres wewnętrzny i osiągnąć swoje cele. Żółty doskonale łagodzi nadwagę

nieśmiałość i nieśmiałość oraz pomaga uniknąć nieprzewidywalnego zakłopotania.

Nieobecność żółty w szafie, może zmniejszyć poziom odporności i depresji. Ale w tym samym czasie żółć w obfitości może być bardzo męcząca i powodować bóle głowy.

Tak więc, jeśli chcesz stać się bardziej aktywny, skoncentrowany i pewny siebie, zacznij prosty i wprowadź trochę jasnych kolorów do swojego życia.