Demencja na choroby jest lepiej znana pod drugą nazwą - demencją. Jest to organiczne uszkodzenie mózgu, które wprowadza osobę w specjalny stan. Takiemu zaburzeniu jak demencja (otępienie) towarzyszy naruszenie percepcji rzeczywistości, inteligencji, mowy, pamięci i innych funkcji.

Rodzaje demencji

W trakcie pogarszania się stanu demencji choroba prowadzi do całkowitej dezadaptacji w kategoriach społecznych. Najczęstszym typem demencji jest starcza, nieodwracalna.

Klasyfikuj demencję mózgu w następujący sposób:

 • otępienie związane z chorobami neurologicznymi lub z chorobami sercowo-naczyniowymi (ten typ obejmuje chorobę Alzheimera, miażdżycę naczyń mózgowych,);
 • otępienie w przypadku zatrucia (ten rodzaj występuje w przypadku nadużywania alkoholu lub, na przykład, przy ciągłym zatruciu truciznami);
 • otępienie związane z narządami wewnętrznymi (ten typ obejmuje na przykład niewydolność wątroby i nerek);
 • otępienie na tle dysfunkcji tarczycy;
 • otępienie związane z niedoborem tiaminy;
 • otępienie związane z zatruciem narkotyków;
 • otępienie na tle chorób zakaźnych mózgu (kiła, zapalenie opon mózgowych), wodogłowie, guzy mózgu, HIV.

Przyczyny demencji leżą w różnych zjawiskach. W starszym wieku jest to często nadużywanie leków i taka choroba staje się natychmiast nieodwracalna.

Demencja - objawy

Bardzo łatwo zauważyć oznaki otępienia, które na początku są dość proste, a następnie coraz bardziej pogarszane, co utrudnia życie społeczne danej osoby. Najczęstszym objawem jest zapominanie i jest to jedna z pierwszych oznak demencji. Pozostałe objawy różnią się od następujących zjawisk:

 1. Zapominanie rośnie: człowiek najpierw zapomina o czymś, co dawno temu, a potem, co się stało właśnie teraz. Przeszłość jest również stopniowo usuwana.
 2. Problemy orientacyjne: osoby cierpiące na demencję są źle zorientowane i łatwo mogą się zagubić w znajomym otoczeniu.
 3. Trudności z planowaniem: bardzo trudno jest ustalić harmonogram dnia lub umówić się z wyprzedzeniem.
 4. Zaburzenia myślenia: funkcja mowy i pamięci stopniowo maleje.
 5. Trudności w życiu codziennym: osoba jest stopniowo niezdolna do ubierania się lub zjedzenia widelcem, przez co wiąże demencję i bałagan, niechlujstwo.
 6. Zmiana zachowania, a nawet cech charakteru. Zwykle jest bezsenność, podejrzliwość, agresja, nadmierna pobudliwość.

Z pierwszymi objawami należy rozpocząć aktywną profilaktykę, aby nie zaostrzyć choroby.

Zapobieganie demencji

Zapobieganie jest ważne na samym początku, ponieważ może całkowicie zatrzymać przebieg choroby. Przede wszystkim pakiet środków powinien obejmować zdrowy styl życia i właściwe odżywianie, co znacznie zmniejsza ryzyko niedokrwienia mózgu, nadciśnienia, choroby serca i cukrzycy, które są szybsze objawy i leczenie demencji Wszystko to prowadzi do rozwoju tej choroby: w leczeniu otępienia, często stosowanych leków, których skuteczność została udowodniona klinicznie, a także tych, które powinny być skuteczne:

 • inhibitory cholinoesterazy;
 • antagoniści receptorów NMDA;
 • leki o działaniu neurotropowym;
 • cholinomimetyki.

Dzięki szybkiemu leczeniu lekarzowi można znacznie poprawić stan pacjenta, zawiesić, opóźnić lub nawet wyleczyć chorobę. Najważniejsze, żeby nie przeciążać organizmu od najmłodszych lat, ponieważ będziesz musiał zapłacić za błędy.