Wyrażenie "kobiety w wieku Balzaka" jest dość powszechne, ale co to znaczy - wiek kobiety, stan umysłu, niektóre szczególne cechy behawioralne?

Ile lat ma kobieta balsakovskogo wieku?

Termin "wiek Balzaca" pojawił się po opublikowaniu dzieła Honore de Balzac "Trzydziestoletnia kobieta", którego bohaterkę wyróżniała odwaga poglądów i wolność wyrażania uczuć. Początkowo ci, którzy próbowali skopiować zachowanie bohaterki powieści, nazywali się damami z okresu Balzaca, następnie zaczęli używać tego określenia do oznaczania kobiet w wieku 25-35 lat.

Ale było już wcześniej i ile lat ma kobieta w wieku Balzaka? Dziś jest to nazwa nadana tym, którzy obchodzili 40 urodziny lub zbliżali się do progu 50 lat. Wynika to z faktu, że zanim kobiety bardzo szybko spędzają młodość na swoim mężu, dzieciach i gospodarstwie domowym. Dzisiaj, panie nauczyły się przedłużyć swoją młodość, a w wieku 35-40 lat nadchodzi histeria hormonalna. Dlatego dziś kobiety balzakovskogo wieku - to seksowne piękne panie z błyskiem w oczach.

Moda dla kobiet wieku balsakovskogo

Epitet "dojrzały", ale nie "stary", może być stosowany do kobiet w wieku balzak, dlatego nie warto machać ręką i ubierać "tak wygodnie", jak myślisz, że modne ubrania są przeznaczone tylko dla młodych dziewcząt i znanych osób. Wśród osiągnięć branży mody można znaleźć wiele rzeczy dla kobiet wieku balzakovskogo. Nie myśl, że teraz trudno ci znaleźć odpowiednie ubrania. Być może liczba się zmieniła, ale przestrzeganie pewnych zasad pomoże ci dobrze wyglądać. Tak więc, jeśli celebrujecie wygląd dodatkowych fałd, należy unikać następujących rzeczy:

  • dżinsy na niskim kroju (ale także "do uszu", których potrzebują również, najlepiej pasują na wysokości pępka lub nieco poniżej);
  • plisowane spodnie;
  • kurtki do kurtek średnich i biodrowych oraz dwurzędowych;
  • poziome pasy;
  • spodnie capri.

Podejście do oceny liczby jest krytyczne, ale nie za dużo. Jeśli tylko górna część ciała straciła poprawność formy, a nogi pozostały piękne i szczupłe, to nie waż się ich ukrywać. Sukienki dla kobiet w wieku balzakovskogo nie powinny być krzykliwe kolory, ekstremalne cięcie, teraz również nie potrzebujesz go teraz. Ale nie powinieneś też nosić zakonnej szaty. Daj pierwszeństwo powściągliwości, klasycznej formie i soczystemu głębokiemu odcieniu - czego potrzebujesz. Zmierz różne modele, aby określić, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Konieczne jest pozostawienie przyzwyczajenia (o ile istnieje) na zakup rzeczy o złej jakości - siedzą okropnie, są szyte z nieprzyjemnego materiału, szybko tracą swój wygląd. Lepiej kupić kilka rzeczy, ale o wysokiej jakości, bezużyteczne jest zapychanie szafy z mnóstwem ubrań - większość z nich wciąż będzie zbierała kurz.

Wybierz ubrania na określoną okazję, kupując rzecz, powinieneś dokładnie wiedzieć, gdzie i kiedy ją założysz. I nie zapomnij o domowych ubraniach - brudnej szacie, odziedziczonej po prababce - w śmieciach.

Fryzury dla kobiet wieku balzakovskogo

Wiek Balzaca to czas elegancji, więc do wyboru fryzury należy podchodzić z wszelką ostrożnością.

fryzury dla kobiet wieku balzakovskogo
  1. Krótkie fryzury są odpowiednie dla kobiet o bardzo dużych lub bardzo małych rysach twarzy, dobrze ukształtowanej linii szczęki, pięknym kształcie szyi i głowy. takie fryzury wymagają minimum opieki, a włosy wyglądają dobrze zadbane. Ale uważaj na zbyt krótkie włosy, ponieważ mogą dać męski wygląd. Dobrą opcją dla takich fryzur jest "krótki bałagan", klasyczna lub stopniowana fasola, wielowarstwowa fryzura teksturowana.
  2. Średniej długości włosy uważane są za najlepszy wybór dla kobiet w średnim wieku. Istnieje wiele rodzajów fryzur, więc możesz wybrać to, co jest dla Ciebie. Zwróć uwagę na wielowarstwowe fryzury, jeśli włosy są cienkie, doda to objętości do fryzury. Z kanciastymi rysami twarzy powinny wyglądać klasyczne loki.
  3. Długie włosy wyjątkowo podkreślają naturalny kolor włosów, a wielu mężczyzn uważa kobiety o długich włosach za bardziej seksowne. Pamiętaj, że długie włosy powinny mieć zdrowy wygląd, a jeśli nie, to lepiej wybrać krótszą fryzurę.