Wszelkim działaniom, mentalnym lub fizycznym, bezczynności, komunikacji towarzyszą zmiany fizjologiczne. Wynikają one z faktu, że neurony przekazują sobie nawzajem impulsy, co prowadzi do aktywacji niektórych neuroprzekaźników i ucisku innych. Taki złożony proces fizjologiczny nazywany jest ekspresją emocjonalną.

Stenicus i asteniczne emocje

Głównym celem emocji jest odzwierciedlenie naszych uczuć. Ponadto mają wpływ na żywotną aktywność organizmu. Na tej podstawie emocje są podzielone na asteniczne i asteniczne.

Stenicjalne emocje są również nazywane aktywnymi, ponieważ zwiększają żywotną aktywność ciała. Emocje asteniczne nazywane są pasywnymi, ponieważ redukują i hamują ważne procesy życiowe zachodzące w ciele.

Radość, rozkosz, przyjemność, przyjemność należą do uczuć stycznych. W trakcie tego emocje u ludzi rozszerzają się małe naczynia krwionośne, co prowadzi do lepszego odżywiania ważnych narządów i mózgu. Pozytywne emocje pozwalają osobie stać się bardziej energiczną, aktywną. Osoba chce się ruszać, śmiać się, gestykulować, komunikować. Poprawia się aktywność psychiczna i fizyczna, pojawiają się niestandardowe rozwiązania.

Asteniczne emocje - smutek, smutek. Wszystkie procesy są przeciwieństwem tego, co dzieje się z emocjami stenicznymi. Naczynia krwionośne zwężają się, osoba staje się blada, ogólny stan zdrowia pogarsza się, pojawia się gorączka, duszność, ciężki letarg. Chęć zrobienia czegoś jest stracona, pojawia się apatia, spada wydajność. Dzięki długotrwałym emocjom astenicznym wszystkie procesy życiowe w organizmie są zahamowane, pogarsza się odżywianie narządów wewnętrznych i skóry.

Jak widać z tego, sthenic i asteniczny uczucie wpływa nie tylko na ludzką psychikę, ale także na jego zdrowie. Z tego powodu mówi się, że wszystkie choroby pochodzą od nerwów. Aby przedłużyć zdrowie i młodość, konieczne jest zwiększenie liczby sthenicheskih i zmniejszenie liczby astenicznych uczuć i emocji.